Боєприпаси детонували, поки гасили ліс. У парку "Святі гори" на Донеччині пожежі через російські обстріли: які наслідки

Важливо

Наслідки пожежі продовжують ліквідовувати у Національному природному парку "Святі гори" на Донеччині. Ліс загорівся 27 травня через російські обстріли, вигоріли 40 гектарів. Рятувальники, піротехніки та лісівники гасили вогонь під вибухи боєприпасів. Як гасили пожежу та які наслідки — репортаж.

Інспектор з охорони природно-заповідного фонду парку "Святі гори" Юрій розповідає, через російські обстріли напередодні загорівся ліс на території парку "Святі гори".

"Все почало горіти. Піонерський табір колишній Зої Космодем'янської догорів. Тут будівлі, що лишилися, догоріли, які не догоріли. Сараї, гаражі".

Після російської окупації Святогірської громади на території національного парку лишились боєприпаси, розповідає чоловік.

"Геройствував наш лісничий Сергій. Два тижні тому дві протитанкові міни викопав. А там, де він викопав їх, сапери приїхали ще шість штук знайшли", — згадує Юрій.

Лісова пожежа, Національний природний парк "Святі гори", Донецька область, 28 травня 2024 рік. Фото: Головне управління ДСНС України у Донецькій області

27 травня було два загоряння, розповідає директор Національного парку "Святі гори" Сергій Приймачук.

"Перше вогнище в одному місці — десь вигоріло 150 соток лісу. І це до обіду ми потушили. Близько 13 години почав горіти ліс з боку залізничного вокзалу. Бо був дуже потужний вітер займання пішло від переїзду і перекинулось на ліву сторону і праву сторону від траси", — говорить директор Національного парку "Святі гори".

Лісові пожежі, Національний природний парк "Святі гори", Донецька область, 28 травня 2024 рік. Фото: Головне управління ДСНС України у Донецькій області

Був ризик, що вогонь перейде на житлові будинки міста, додає Сергій Приймачук.

"Ми мобілізували тих людей, які й гасили пожежу, і нових співробітників. Вітер був близько 20 км/год. Тому полум'я почало так розповсюджуватись, що перекинулось на верхівки дерев. Весь особовий склад нацпарку був залучений на гасінні пожежі. Цілодобово ми вели боротьбу і вночі, і вдень".

Приймачук зауважує, гасити пожежу було складно — ліс не розмінований.

"Рвалися боєприпаси, починаючи від протитанкових мін, закінчуючи звичайними "пелюстками". Пожежні машини пригнали ДСНС, особовий склад, мінерів, які йшли попереду трактора, розмінували ті ділянки, де потрібно було робити розриви", — описує ситуацію Приймачук.

За його словами, ця пожежа знищила 40 гектарів лісу на території Національного парку.

Лісові пожежі, Національний природний парк "Святі гори", Донецька область, 28 травня 2024 рік. Фото: Головне управління ДСНС України у Донецькій області

Національний парк "Святі гори" — це Дробишевське лісництво, одне з тих, що підпорядковані державному підприємству "Лиманське лісове господарство".

Ліс горить і в інших лісництвах цього лісгоспу. За даними, що опублікувало у Facebook Головне управління ДСНС у Донецькій області 28 травня, на території Лиманського лісництва від початку року вогнем знищені понад дві тисячі гектарів сосни віком від 18 до 140 років. Збитки від цих пожеж, за даними рятувальників, сягнули понад 115 мільйонів гривень.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram