Пошуковий загін "Плацдарм" отримав наземний дрон: як ним евакуюють тіла загиблих військових на Донеччині

Ексклюзивно

Наземний дрон українського виробництва купили благодійники для пошукового загону "Плацдарм". Загін займається наразі евакуацією тіл загиблих на території Донеччини. Як нова техніка допомагає в роботі пошуковцям — репортаж.

Пошуковці назвали наземний дрон українського виробництва — "Малиш". Техніку вже протестували під час евакуації тіл загиблих. Керували — дистанційно за допомогою пульта.

Наземний дрон українського виробництва, Донецька область, травень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Після транпортування на дроні тіла загиблих вивантажили на безпечній ділянці, де проводили огляд та опис. При огляді одного із тіл пошуковці знайшли гумові браслети, за словами Олексія Юкова, це може бути "позначка", що військовий російської армії має якесь захворювання.

"Частина з евакуйованих тіл — це російські військовослужбовці та частина невідомих осіб, можливо, це українські військовослужбовці, які загинули, захищаючи державу", — розповів керівник загону "Плацдарм" Олексій Юков.

Пошуковці загону "Плацдарм", Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Тіла російських окупантів українська сторона обмінює на полеглих українських захисників, пояснив Юков.

За словами пошуковця, наземний дрон полегшить процес пошуків.

"Завдяки цьому дрону можна врятувати життя саме пошуковців, які безпосередньо будуть знаходити та евакуювати тіла, тому що дуже небезпечно постійно носити тіла по 2-3 кілометри під обстрілами, під дронами", — пояснив Юков.

Пошуковці загону "Плацдарм", Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Пошуковці загону "Плацдарм" проводять пошук загиблих в російсько-українській війні із 2014 року. До того займалися пошуком тих, хто загинув під час Другої світової війни.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram