"10 хвилин на виконання". Донецькі енергетики пояснили принцип, за яким вводять стабілізаційні й аварійні відключення

Важливо
Стабілізаційні відключення. Суспільне Львів

Обсяги та принцип обмеження енергопостачання визначає компанія "Укренерго". Якщо в країні зростає споживання електроенергії, ДТЕК Донецькі електромережі отримують команду національної енергетичної компанії, яку мають виконати за 10 хвилин.

Про це Суспільне Донбас розказали у пресслужбі ДТЕК Донецькі електромережі.

Там нагадали, що учора за розпорядженням НЕК Укренерго застосовували екстрені відключення світла на Донеччині, оскільки значне енергоспоживання через різке похолодання призвело до дефіциту електроенергії. Це, пояснили в компанії, дозволило "дещо стабілізувати ситуацію і перейти до прогнозованих стабілізаційних відключень за графіками".

Вдень 16 травня НЕК "Укренерго" довела до ДТЕК Донецькі електромережі ліміти енергоспоживання:

Переглянути графік стабілізаційних відключень можна на сайті ДТЕК Донецькі електромережі.

"Проте, якщо енергоспоживання продовжуватиме зростати і дефіцит відповідно рости, головний диспетчер буде вимушений вдаватись знову до екстрених відключень. Це вимушений необхідний крок, який рятує енергоінфраструктуру від подальших руйнувань через перевантаження", — пояснили у пресслужбі.

"Укренерго" визначає, коли, за яким принципом і в якому обсязі необхідно обмежити енергопостачання, щоб стабілізувати ситуацію. Після команди НЕК у диспетчерів ДТЕК Донецькі електромережі є не більше 10 хв, щоб ввести екстрені відключення".

Крім того, нагадали у ДТЕК Донецькі електромережі, в регіоні тривають активні бойові дії: обстріли продовжують руйнувати енергоінфраструктуру регіону, тож не всі відключення є результатом обмежень.

Енергетики ДТЕК Донецькі електромережі починають ремонти одразу, щойно стихають обстріли та військові надають дозвіл на проведення робіт. За минулий тиждень вдалося відновити електропостачання домівок понад 30 тисяч родин у Донецькій області.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram