Бананове дерево та хурма. Як жителька прифронтової Дружківки продовжує вирощувати екзотичний сад

Лохина, персики, нектарини, актинідія, азиміна, магнолія, хурма — на власному подвір'ї жителька прифронтової Дружківки Наталія Максименко продовжує вирощувати екзотичні та традиційні рослини. В її саду на Донеччині понад тридцять різновидів плодових та декоративних рослин. Жінка розказала, як доглядає за рослинами та на який врожай чекає цьогоріч.

Серед дерев, які має Наталія, — бананове дерево, це азиміна, яку називають ще "банан Небраски".

"Плоди не як банан, щось на бульбу схоже. М'якуш маслянистий, чимось схожий на банан. Аромату немає, навіть трохи неприємний запах", — розповіла садівниця Наталія Максименко.

Азіміна у саду екзотичними рослинами, Дружківка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Садівниця Наталія Максименко, Дружківка, Донецька область. Фото: Андрій Резніков/Суспільне Донбас

Як вдалося виростити хурму

Жінка змогли виростити на своєму подвір'ї хурму, розповідає, ця тропічна рослина не боїться холоду.

"Зараз такі сорти є, які -30 і навіть -35 витримують. Єдиний нюанс — перші три роки її треба на зиму вкривати. Я обмотувала агроволокном або зверху цукровий мішок одягала, тільки без поліетилену, та й все. Вона не морозу боїться, вона боїться зимового вітру, який висушує. Кореневу систему ніяк не вкривала", — розповіла жінка.

Сад з екзотичними рослинами, Дружківка, Донецька область. Фото: Андрій Резніков/Суспільне Донбас

Такі екзотичні рослини жінка понад десять років вирощує на власному подвір'ї в прифронтовій Дружківці. З початку повномасштабного вторгнення їздила в евакуацію на Львівщину, за три місяці повернулася відновлювати свій сад.

"Коли я виїжджала рододендрон листопадний, який не може без поливу, був на межі загибелі. Сонця йому діставалася дуже багато. Потроху підливала воду і, слава Богу, він відійшов. Цього року мене порадує квітами", — розповіла Наталія.

Рододендрон листопадний, Дружківка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Ставок у саду з екзотичними рослинами, Дружківка, Донецька область. Фото: Андрій Резніков/Суспільне Донбас

Здебільшого в саду вирощує квіти та ягоди, розповідає садівниця.

"Щось продаю, щось собі на зиму консервую, в морозилку кладу. Звісно, пригощаю друзів. Наприклад, лохину я тільки в морозилку кладу, а взимку пиріжки з лохиною та сиром гоя — райська насолода", — ділиться садівниця.

Сад Наталії Максименко з екзотичними рослинами, Дружківка, Донецька область. Фото: Андрій Резніков/Суспільне Донбас

Вирощувати власний сад — мрія з дитинства, розповідає Наталія. Більшість саджанців купує в інтернеті. За рік-два чекає врожай яблук з дерева, яке виростила з кісточки.

"Якось купила яблуко на ринку — мені сподобалося. Воно було таке червоне, оскільки я люблю солодкі. Чому не спробувати виростити з кісточки? Відразу формую його, не пускаю нагору — дев'ять років", — розповіла Наталія.

Сад на подвір'ї Наталії Максименко, Дружківка, Донецька область. Фото: Андрій Резніков/Суспільне Донбас

Жінка вирощує також персики, нектарини, актинідію, магнолію. Понад 30 різновидів рослин. Засаджені дванадцять з половиною соток землі. Найближчим часом чекає врожай полуниці.

Сад з екзотичними рослинами, Дружківка, Донецька область. Фото: Андрій Резніков/Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram