"Хочуть присвятити 9 травня". Речник ОСУВ "Хортиця" розказав, чи змінилась тактика сил РФ у штурмах міста Часів Яр

Російські війська штурмують Часів Яр та сусідні села і намагаються зайняти передові позиції українських військових. Діють за підтримки артилерії та авіації, за добу скидають по 20-30 керованих авіабомб, які руйнують і цивільну інфраструктуру міста.

Про це в етері "Суспільне Студія" розказав речник оперативно-стратегічного угруповання війська Назар Волошин.

"Стосовно Часового Яру ситуація є повністю контрольованою Силами оборони. Звичайно окупаційні війська наразі спрямували найбільший тиск саме на Бахмутський напрямок і саме часів яр. Вони намагаються зайняти передові позиції. Для цього використовують різну тактику і для захоплення намагаються обійти його по різних флангах через населені пункти Богданівку та Іванівське", — каже Волошин.

"Штурмові дії тривають цілодобово, однак Сили оборони відбивають всі спроби російських військ і відкидають їх на ті позиції, звідки вони намагались проводити штурми. Протягом доби скидають близько 20-30 КАБів, і цим прикривають штурмові дії. Але російська авіація таким чином знищує і цивільну інфраструктуру, де немає військових об’єктів, де немає військових".

Волошин нагадав про задачу російського командування — взяти Часів Яр до 9 травня.

"Саме з цим і пов’язана активізація сил противника. Це певний символізм на фоні безуспішних і суттєвих втрат на фронті і безуспішних і несуттєвих перемог — їм потрібно знайти перемогу і присвятити її саме 9 травня", — говорить Волошин.

Він додав, що ситуація "гаряча" також і на Авдіївському напрямку фронту. На обох ділянках — і поблизу Бахмута, і поблизу Авдіївки — війська РФ для штурмів використовують всі види озброєння: артилерію, танки БпЛА різних типів, авіацію.

"Найбільші (в зоні відповідальності "Хортиці" — ред.) угруповання військ противника зосереджені на Бахмутському та Авдіївському напрямках", — зауважив речник.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram