В "ДНР" засудили до довічного ув'язнення військового Мамуку Гацарелі, який воював на боці України

. Фото: Слідчий комітет Російської Федерації

20 лютого "суд" терористичного угруповання "ДНР" засудив до довічного ув'язнення військового Мамуку Гацарелі, який воював на боці України.

Про це повідомив Слідчий комітет Російської Федерації.

Чоловіка звинуватили у тому, що він, нібито, вчинив злочини проти російських військовослужбовців у Маріуполі.

В комітеті стверджують, що Мамука Гацарелі, з Грузії.

"Він прибув до Маріуполя у березні 2022 року, де став нести службу у складі підрозділів бойової охорони ЗСУ. Чоловік брав участь у збройному конфлікті та військових діях, внаслідок яких руйнувалася громадянська інфраструктура, наступала загибель мирного населення та військовослужбовців ДНР та ЗС РФ. Він отримував грошову винагороду до моменту добровільної здачі у полон у травні 2022 року", — йдеться у повідомленні Слідкому РФ.

Що відомо про "суди" в окупації

За вересень 2023 року у псевдореспубліках терористи "Л/ДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень 2023 — 24. У листопаді 2023 — 27. У грудні 2023 — 18. У січні 2024 року повідомили про вироки фейкових судів щодо 6 українських військових. У лютому 2024 року — 39, з них 33 були засуджені одночасно. В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" та "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це або вбивство цивільних через неприязнь, замаху на вбивство або пошкодження майна.

В Росії вперше засудили українського військового, це сталось в листопаді 2023 року Південний окружний військовий суд засудив військовополоненого Антона Чередника до 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

На суди окупантів над українськими військовими реагував омбудсман Дмитро Лубінець, він називав статті надуманими, а самі "суди" порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — заявляв Дмитро Лубінець.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram