Готові прийняти тварин з Херсонщини. Волонтери Бахмутського товариства захисту тварин розповіли про умови у притулку

. Фото: Суспільне Донбас

Волонтери Бахмутського товариства захисту тварин "Лада" готові прийняти тварин з Херсонської області, яких після вибуху на Каховській ГЕС рятують з затоплених територій їхні колеги. Організація разом з собаками виїхала до села Вільне у Дніпропетровській області минулого року у вересні. Тут орендують приміщення, встановили будки та вольєри. Днями бахмутський волонтер побудував у притулку майданчик для вигулу собак. Про умови для песиків-безхатьок — у матеріалі Суспільного Донбас.

Волонтерка Бахмутського товариства захисту тварин "Лада" Людмила глядить 10-річну Мері, яка у Бахмуті пережила обстріли и отримала контузию.

"Коли в нас перший прильот був на майданчик, в неї будка майже повністю склалася. Вона в цей час була в ній. Ми виходимо — дах лежить і під цим дахом Мерічка. Без травм", — згадує Людмили. Сьогодні, розповідає волонтерка, Мері повністю одужала, любить грати з людьми.

Десятирічна Мері яка одужала після контузії під час вибуху у Бахмуті. Фото: Суспільне Донбас

Більше за інших вибухів, коли ще жили в Бахмуті, лякався Хасан, розповідає Людмила:

Пес Хасан лякався вибухів коли ще був у Бахмуті. Фото: Суспільне Донбас

"Він, коли перші почалися, навіть не обстріли, а виходи. Приходив, давав лапу і сідав біля людини, щоб не так страшно було".

Вольєри де проживають евакуйовані тварини. Фото: Суспільне Донбас

145 собак волонтери товариства захисту тварин "Лада" перевезли минулого року у вересні з Бахмута до села у Дніпропетровській області. Тут орендують приміщення, вже побудували будки, вольєри. А нині облаштовують майданчик для вигулу тварин, який побудував волонтер.

"В нас ще в Бахмуті був волонтер, який нам допомагав на майданчику постійно безкоштовно. У нього проукраїнська позиція, але він до квітня був у Бахмуті, тому що він допомагав безпритульним тваринам Бахмута. Цей хлопець приїжджав до нашого майданчику і запитав що нам потрібно", — розповіла керівниця Бахмутського товариства захисту тварин Марина Шажко.

Керівниця Бахмутського товариства захисту тварин "Лада" Марина Шажко. Фото: Суспільне Донбас

Представники фонду закупили будівельні матеріали, а зоозахисник з Бахмута майданчик побудував власними руками. Марина каже, залишилося прибрати територію і собаки тут гулятимуть влітку. Зараз тут живуть 183 тварини.

Окрім вивезиних минулого року, прийняли собак з прифронтових територій.

"Треба було зробити вольєри. Облаштовувалися на швидку руку. Зараз ми плануємо для них зробити стаціонарні вольєри. Є така можливість у нас. Гадаємо, що їм буде зручніше", — розповіла волонтерка Ольга.

Волонтерка Бахмутського товариства захисту тварин "Лада" Ольга. Фото: Суспільне Донбас

За день, каже Шажко, собаки з'їдають півсотні кілограмів сухого корму.

Притулок для тварин з Бахмута та прифронтових територій, Вільне Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

Тут у Новомосковському районі волонтери продовжують і стерилізувати безпритульних тварин.

"Вже вдруге в нас була проведена стерилізація безхатніх та опікунських тваринок. Завдяки Литовському фонду GGI та партнеру проєкту фонж United for animals. Ми мали можливість простерилізувати — у лютому 166-ть тваринок і у травні ще 100", — розповіла про проведення стерилізації тварин Марина Шажко.

Майданчик у притулку для собак з Бахмута та прифронтових територій, Вільне Дніпропетровська область. Фото: Суспільне Донбас

Допомога тваринам з Херсонської області

Керівниця Бахмутського товариства захисту тварин Марина Шажко каже: збираються прийняти з Херсонської області тварин, які опинилися в зоні підтоплення через підрив Каховської ГЕС.

"Там дуже жахлива ситуація, і ті, хто рятує, звертаються до нас за допомогою теж, тому що треба розміщати їх всіх. Ми на зв'язку з ГО "Порятунок тварин Харків", який допомагав евакуювати і наших тваринок, і вони зараз в Херсоні працюють, тому сьогодні повинні дати нам відповідь, які тварини до нас приїдуть", — розповідає Марина.

Скільки тварин привезуть сюди, на Дніпропетровщину, з Херсонщини поки зоозахисниця не знає, та вже планує розшитись, аби всім вистачило місця. Нині мають 42 вольєри, але хочуть мати ще 12. На три вже отримали гроші, а ще дев'ять хочуть придбати за допомогою благодійників.

"Дуже часто доводиться писати пости про допомогу, тому що часто бувають ситуації коли ми не маємо можливості сплачувати борги. Коли у нас в Дніпрі в клініці тварина знаходиться і доводиться купувати ліки. Оренда 15 тисяч, електроенергія — 2,5 тисячі. Складаються великі суми, тому часто доводиться писати пости про допомогу. Але дякуємо людям, як би не було важко, вони допомагають", — радо каже Марина Шажко.

Читати ще

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram