59-річна ветлікарка Олена Некрасова разом із чоловіком улітку 2024 року евакуювались із Донбасу до Новогригорівки на Дніпропетровщині. З собою вивезли майже 40 тварин: собак і котів, покинутих на подвір’ях і вулицях їхнього селища. Олена розповіла: виїжджали під обстрілами — забирали усіх, кого бачили.
Як облаштувалися на новому місці — у матеріалі Суспільного.
За словами волонтерки, вони з чоловіком місяць шукали, де змогли б оселитися з такою кількістю тварин. Зрештою знайшли будинок у Новогригорівці. Умов для котів та собак, зазначила жінка, там не було зовсім — будки робили з меблів, які встигли вивезли.
"Багато покинутих тварин було. Ми просто їх відв’язували з ланцюгів і забирали з собою. П’ять разів — 100 км туди, 100 км сюди — ми вертались і вивозили. Ми розбивали свої меблі, що могли, і робили будки. Собаки усі на ланцюгах, дуже їх шкода. Є гіперактивні собаки, багато у нас собачок маленьких, які у нас у домі, разом з нами. 17 котів теж разом з нами", — розповіла Олена.
Як додала переселенка, спершу на Дніпропетровщині й коти, й собаки спали, бо було тихо. Зараз, коли фронт наблизився до межі області, звуки вибухів частішають, тварини бояться.
"У нас Герда дуже боїться. Вона криком кричить, доводиться її брати, іти з нею в сарай чи ще кудись", — пояснила жінка.
Після переїзду Олена ще продовжувала їздити до Покровська у ветлікарню проводити прийоми. Однак згодом перестала через небезпеку, зазначила вона.
Наразі у волонтерки 17 котів і 18 песиків. Одну з них, Каю, жінка підібрала вже в Новогригорівці. За словами ветлікарки, собаку збила машина, у неї паралізовані задні лапи, але дівчинка активна і хоче бігати. Тому, додала Олена, їм дуже потрібен візок, щоб Кая знов могла рухатися.
Переселенка розповіла: важко опікуватись такою кількістю тварин, закуповувати корм і ліки. Намагалась знайти їм родини, зазначила волонтерка, але у прифронтових громадах люди не хочуть мати зайві якорі.
Авторка: Сніжана Салівон
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро