Під час розбору завалів після ракетної атаки по Дніпру, яка сталася у ніч на 26 жовтня, надзвичайникам вдалось врятувати жінку. Вона змогла привернути увагу під час "хвилини тиші".
Рятувальник Ігор Гетало розповів Суспільному: голову жінки вдавило в матрац, і саме це пом’якшило тиск на тіло зруйнованих конструкцій. На її деблокування пішло дві години. Ускладнювала роботу й загроза обвалу.
За його словами, практика "хвилин тиші" не нова і часто застосовується надзвичайниками.
"Під час роботи на завалах рятувальниками періодично влаштовується "хвилина тиші", і в цей час вони кричать, стукають, заради того, щоб почути людей, які перебувають під завалами. Ця жінка дивом змогла крикнути з-під завалів. Коли ми її вже більше розкопали, вона змогла з нами спілкуватися. Бо коли ми її підіймали, була низка проблем — арматура могла придавлювати тіло", — розповів він.
За його словами, коли жінку знайшли — її стан був критичний.
"Почали вже по тілу з’являтися посиніння. Плюс дуже заважало її диханню під завалами — будівельне сміття та пил. І ми під час проведення деблокування, постійно зону, де її голова — розчищали, щоб вона хоч якось могла дихати", — каже Ігор Гетало.
Після того як жінку знайшли, знадобилось дві години, аби розібрати завали та звільнити її.
"Вона була завалена великою кількістю бетону, сталевої арматури, будівельним сміттям, побутовими речами. У такому випадку залучити велику кількість рятувальників не було можливості. Зона, де проводилися аварійно-рятувальні роботи, була в маленькому просторі, і зверху була також невелика кількість рятувальників, тому що постійно існувала загроза обвалу конструкцій. Тому брало участь в деблокування шість людей", — розповів надзвичайник.
Ігор Гетало каже, розбирати цей завал було складно через вік будівлі та особливості її побудови.
"Будівля стара, яка за певний проміжок часу модернізувалася. Там є інші прибудови. Тут не було таких великих бетонних плит. Було і каміння велике, і ці металеві двотаври, і велика кількість армувальної проволоки, яка дуже заважала продовжувати розкопки. Треба було постійно цю армувальну проволоку перерізати, видаляти і далі продовжувати пошуки, щоб вглиблюватися-вглиблюватися в ті завали", — зазначив чоловік.
Він розповідає, зазвичай, під час цієї роботи — інших думок немає.
"Працюєш і робиш все можливе, щоб людину скоріше врятувати. На моєму досвіді не було жодного разу, щоб потерпілі казали якісь слова вдячності, тому що в багатьох людей рятувальники асоціюються з тією життєвою ситуацією, яку вони не дуже хочуть згадувати. Тому для нас не принципові ці слова подяки, для нас найголовніше, щоб людина залишилася жива і в майбутньому в неї було все добре", — розповів рятувальник.
Що відомо про ракетну атаку по Дніпру 25 жовтня
Близько 23:00 25 жовтня РФ атакувала Дніпро ракетами. Пролунали три вибухи. Внаслідок атаки загинули п’ятеро людей, серед них — дитина. Також є поранені.
Внаслідок удару є руйнування одразу на кількох локаціях. Знищені житлова двоповерхівка та гараж. Пошкоджені 13 багатоквартирних й 2 приватні будинки, 30 авто. Понівечено корпуси лікарні.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро