На масштабній оборудці у дорожній галузі під час воєнного стану викрито п’ятьох посадовців Дніпропетровської облдержадміністрації, зокрема ексочільника регіону Валентина Резніченка. Дії підозрюваних завдали державному бюджету збитків на понад 286 млн грн.
Про це йдеться на сайті Національного антикорупційного бюро.
За інформацією слідства, підозрювані замінили у відповідних документах дані щодо потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування.
"У 2022 році чинне в умовах воєнного стану законодавство дозволяло першочергове фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг, а витрати на поточний та капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу", — зазначено у повідомленні.
Таким чином витрати на експлуатаційне обслуговування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 млрд гривень. Як сказано на сайті, договір на проведення робіт було укладено із компанією, пов’язаною із тодішнім головою Дніпропетровської ОДА Валентином Резніченком. Вартість послуг підрядники завищили на понад 286 млн грн. Частину цих коштів надалі було виведено на рахунки інших компаній, пов’язаних з топпосадовцем та його заступником.
НАБУ та САП повідомили про підозриПосади на момент вчинення злочинуза частиною 2 статті 364 КК України:
- голові Дніпропетровської ОДА;
- заступнику голови Дніпропетровської ОДА;
- керівнику департаменту Дніпропетровської ОДА;
- начальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
- керівнику суб’єкта господарської діяльності.
Наразі триває вивчення фактів щодо можливої легалізації незаконно одержаних коштів, встановлюється причетність до злочину інших осіб.
Резніченку обрали запобіжний захід
16 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Валентину Резніченку запобіжний захід у вигляді застави в 30 мільйонів гривень. Про це повідомили у Telegram-каналі Центру протидії корупції.
У разі її внесення, посадовець забов'язаний здати паспорт, не виїжджати за межі населеного пункту, в якому проживає, носити електронний браслет та не спілкуватись з Голиком та іншими фігурантами.
За Валентина Резніченка внесли заставу
18 вересня за колишнього голову Дніпропетровської ОВА внесли 30 мільйонів гривень застави, пише Українська правда. Речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк у коментарі виданню зазначила, що наразі вирішується питання щодо оскарження рішення суду, який обрав Резніченку запобіжний захід у вигляді застави в 30 млн. Як відомо, обвинувачення наполягало на арешті з альтернативою внесення застави 40 млн.
Що відомо про справу
2 листопада проєкт "Схеми" опублікував розслідування "Супутниця на мільярд", в якому розповіли, що приватна фірма "Будінвест Інжиніринг", яка освоїла вже півтора мільярда гривень на ремонті доріг у Дніпропетровській області, напряму пов’язана з керівником Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком, від якого залежить, кому і в яких обсягах виділяти бюджетні кошти області.
Половина компанії записана на Яну Хланту – професійну спортсменку, яка працює тренером з паверліфтингу в Дніпрі. Як з’ясували "Схеми", вона – близька особа для Резніченка, вони разом багато подорожували за кордон. Окрім того, Хланта пересувається на автомобілі Різниченка та отримувала зарплату в його фірмі.
Інша половина компанії, що освоює мільярди під час активної фази війни, через наближену особу пов’язана з бізнесменами-братами Дубінськими, яких США офіційно оголосили у розшук за підозрою у фінансових махінаціях.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження після журналістського розслідування щодо фітнестренерки з Дніпра Яни Хланти. Інформацію про відкриття провадження Суспільному Дніпро підтвердила прессекретарка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро