У павлоградському кінологічному пошуково-рятувальному загоні "Антарєс" з’явилися два цуцики бельгійської вівчарки. Песики мають особливий генетичний код.
Звідки їх привезли та як тренують — читайте у матеріалі Суспільного.
Нові цуцики Мара та Бафі вже виконують елементарні команди, розповіла керівниця загону "Антарєс" Лариса Борисенко. З ними займаються кінологи.
Лариса тренує Мару. Песику два з половиною місяці. За її словами, у цих собак особливий генетичний код, вони виведенні у спеціальному розпліднику в Чехії.
"Починаємо працювати з віку 2-3 місяці. З дорослими собаками всі експерименти нічого не дали, собаки в реальних місіях ведуть себе не так, як ми хочемо бачити", — сказала керівниця пошуково-рятувального загону "Антарєс" Лариса Борисенко.
Кінологиня Валентина Валь поїхала до Чехії особисто. З розплідника привезла тримісячну Бафі. Ставиться до неї, як до власної дитини, зазначила жінка.
"Ми почали її навчати на пошук живих, загиблих і рештків. Вона дуже спритна, вона дуже розумна. Мені дуже класно з нею займатися", — додала Валентина.
Із 2008 року кінологи "Антарєсу" підготували сотні собак. Понад 30 із них працювали під час пошуково-рятувальних робіт, зокрема, після атак армії РФ. 11 разів песики брали участь у чемпіонатах світу для собак-рятувальників.
"Будемо сподіватися, що все в нас вдасться. Поки це були тренування в ігровій формі зі слухняності та соціалізації", — сказала Лариса Борисенко.
Поступово тренування Бафі та Мари ставатимуть складнішими. Але найголовніше зараз — дати цуцикам турботу та любов, додала кінологиня.
Автор: Андрій Логвиненко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро