Знову з питною водою: у Марганецькій громаді промили та очистили новозбудований після підриву Каховської ГЕС водогін

Важливо

Після підриву Каховської греблі Марганецька громада Дніпропетровщини залишилася без централізованого водопостачання. Поки будували новий водогін, у квартири жителів Марганця постачали воду з іншого джерела, але вона була технічною. Від червня 2024 року громада знову споживає дніпровську воду, але досі вона була неналежної якості. Як пояснили у Марганецькому водоканалі, мережу треба було промити.

Історія нового водозабору й питної води – у матеріалі Суспільного з циклу "ТутРемБуд".

Начальниця виробничого відділу Марганецького водоканалу Людмила Бабич пригадала, як громада залишилась без води у червні 2023 року через підрив Каховської ГЕС.

"До жахіть обстрілів додалося ще те, що люди, все місто, громада залишилися без краплини води. Просто без краплини води. Ніхто не був готовий до цього... Ми збирали дощову воду", — розповіла жінка.

За її словами, спершу воду у Марганець возили авто- та залізничними цистернами. Потім пробурили свердловини, але і звідти вода пішла, коли Каховське водосховище обміліло. Зрештою, у серпні 2023 року технічну воду до громади подали з Миколаївського водосховища.

Начальниця виробничого відділу Марганецького водоканалу Людмила Бабич. Суспільне Дніпро

"Але довести її до якості питної не змогли. Наші очисні споруди спроєктовані на роботу з водою з Каховського водосховища. Там різні показники якості води", — зазначила Людмила Бабич.

Житель Марганця Віталій розповів: у його квартирі досі стоять пляшки з водою, про всяк випадок родина тримає запас води: питної для кухні, технічної – для вбиральні. Додав: вода з крану не завжди, але має жовтуватий відтінок.

За словами жителя Марганця Віталія, вода з крану не часто, але має жовтуватий відтінок. Суспільне Дніпро

"Вона не щодня в нас така жовта, але частенько. Особливо тоді, коли набираєш воду. Під душем не сильно видно", — сказав чоловік.

Родина Віталія тримає про всяк випадок запас питної води. Суспільне Дніпро

Керівник служби відновлення та розвитку інфраструктури Дніпропетровської області Олександр Коломийцев зазначив: ще торік розпочалося будівництво нової гілки водогону для марганецької громади. Це мала бути вода з Дніпра із водозабором у Запоріжжі. Збудувати та запустити проєкт "з нуля" змогли за 11 місяців.

Втім, за словами посадовця, за час, поки у мережу качали непридатну воду з Миколаївського водосховища, труби забруднилися. Тож спочатку питна вода була з небажаними домішками.

"Ми зупинили, скинули цю воду, промили мережі, продезінфікували їх – і тоді наповнили наново нормально підготованою водою", – розповіла Людмила Бабич.

Мережі новозбудованого водогону промили, продезінфікували та наповнили придатною до споживання водою. Суспільне Дніпро

Нині марганчани визнають: вода з водогону є прийнятною до споживання. Підтверджує це і начальниця виробничого відділу Марганецького водоканалу, посилаючись на лабораторні аналізи. Вона додала: якість дніпровської води, яка тече з кранів у громаді, перевищує каховську.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро