В одному з притулків для тварин на Дніпропетровщині живе врятоване з фронту дитинча куниці на прізвисько Грізлі. Тваринку покинула матір, коли їй був тиждень, куниця лишилась одна в окопі на Донеччині. Згодом виснажену тварину знайшли військові та передали до притулку.
Як дитинча рятували працівники прихистку – читайте у матеріалі Суспільного.
Бійці передали тварину волонтерам у той же день, а ті — до притулку на Дніпропетровщині. Керівник прихистку Савелій каже: те, що дитинча вижило — це диво.
"Вона лежала покинута в окопі, у неї ще навіть хутра не було на той момент. Як усі дикі тварини, вони не піддаються людському вихованню, годуванню. Тому вкрай рідко вони виживають. З трьох може вижити, наприклад, один", — каже Савелій.
По приїзду у притулок куниця була виснажена, згадує Савелій. Каже: дитинча не їло декілька днів. Чоловікові довелося відгодовувати тварину.
"Вона навіть спала зі мною. Довгий час, місяць десь, конкретно займалися лише нею. Постійно, як з маленькою дитиною. Кожну годину-дві — годування", — каже керівник притулку.
Куниці — не стайні тварини, розповідає Савелій, а тому підселити дитинча до інших ссавців він не зміг. Втім, каже, знайшов вихід — поселив її у себе вдома та назвав Грізлі.
"Коли вона ще маленька була, у перші рази, коли ми давали пити, вона не пила. А так, як у них одразу з народження зуби з’являються, вона почала гризти цю соску. Ми її кличемо, — Грізлі, і вона вже тут. Розуміє, що до неї звертаються", — розповів він.
Згодом для куниці побудували власний вольєр, розповідає Савелій. Каже: іншими тваринами в притулку вона цікавиться, втім не нападає. Раціон Грізлі підібрали наближений до умов дикої природи – годують курчатами, рибою та ягодами.
"Десь підвішуємо, аби привчити їх максимально полювати. Буває прив’язуємо десь в кутку, і вона одразу запах вловлює і починає шукати. Для них це дуже важливо", — зазначає Савелій.
Зараз куниця — повністю здорова, розповідає Савелій. Періодично її обробляють від шкідників та вакцинують. Навесні, каже чоловік, її планують випустити у дику природу.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро