У Кривому Розі чоловік помер від лептоспірозу. Що треба знати, аби не захворіти, — поради епідеміологині

Доповнено

У Кривому Розі чоловік помер від лептоспірозу. Про це Суспільному повідомила лікарка-епідеміологиня Криворізького районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Ганна Ющук.

Ганна Ющук. Суспільне Дніпро

За словами Ганни Ющук, чоловік пізно звернувся по допомогу, і його не змогли врятувати. Фахівчиня каже, – чоловік заразився лептоспірозом у липні під час ловлі риби у Кіровоградській області:

"У нього вже були симптоми нирково-печінкової недостатності. В таких випадках дуже важко вивести хворого з цього стану і більшість випадків закінчується летально. Він якось намагався вдома лікуватись."

Що треба знати про хворобу

Що треба знати про лептоспіроз та як уникнути недуги — Суспільному розповіла завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Галина Шамичкова.

Галина Шамичкова. Суспільне Дніпро

Лептоспіроз — небезпечне інфекційне захворювання. Джерелом його збуднику є інфіковані тварини, говорить Галина Шамичкова.

Без правильного та вчасного лікування хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) та стати причиною смерті.

Основне джерело інфекції – це гризуни, говорить фахівчиня:

"Переносити її може також велика рогата худоба та собаки. Разом з сечею тварин інфекція потрапляє у водойми. Людина уражається коли користується водою з таких водоймищ. Збудник, – лептоспіра, може потрапити у кров людини, зокрема, під час купання, якщо у неї на шкірі є якісь тріщини або садна."

Як уникнути хвороби

Аби не підхопити інфекцію, Галина Шамичкова радить не користуватися водоймами й кип’ятити воду.

"Дивитися, щоб у житлі не було гризунів. Якщо був контакт з гризуном – треба негайно звертатися за медичною допомогою", — каже вона.

При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, наголошує Галина Шамичкова. Якщо вчасно не надати допомогу, людина може померти. Пік захворюваності на лептоспіроз припадає на серпень, зауважила фахівчиня.

"Лептоспіроз вражає печінку, нирки. Дуже високий відсоток летальних випадків, адже ця інфекція йде під маскою інших захворювань, зокрема респіраторних. А коли діагноз уточнюється, може бути вже пізно. Інкубаційний період лептоспірозу – до двох тижнів. Серед проявів хвороби – підвищення температури. Також уражаються нирки, через що людина виділяє дуже мало рідини, та м’язи – хворий дуже важко пересувається", — сказала епідеміологиня.

Статистика

Наразі на Дніпропетровщині спостерігається зниження захворюваності на лептоспіроз. За перше півріччя 2024 року в області зареєстрували один випадок лептоспірозу, порівняно з трьома випадками за аналогічний період минулого року.

Загалом, говорить фахівчиня, у 2024 році в Україні — зростання захворюваності на лептоспіроз. За перше півріччя поточного року зафіксували понад 100 випадків.

Автори - Андрій Незнаєнко, Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро