Збитки, завдані довкіллю України через руйнування армією РФ греблі Каховської гідроелектростанції, оцінюють у понад 146 мільярдів гривень.
Про це на брифінгу в Дніпрі повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
"Це понад 146 млрд грн. Це знищення майже 50% лісу, який був затоплений. Це величезні території національних парків, які знищені. Це втрати ендемічних видів тварин, які вірогідніше загинули. І це велика кількість відповідно відходів руйнації та забрудників, які потрапили в Чорне море і точно впливають на екосистеми", — сказав він.
Посадовець зазначив, що є урядова постанова, яка дозволяє "Гідроенерго" розробити проєкту щодо можливості відновлення водосховища.
"Моя особиста позиція, що будь-яке відновлення або невідновлення такого об'єкту має відбуватися з урахуванням оцінки впливу на довкілля. І, дослідивши це питання, ми дамо відповідь, що і в який спосіб можливо відновити в найкращий шлях — і для живої природи, і для економічних показників. Тому що під час війни це важливо", — сказав.
Щодо термінів створення проєкту, то, як зазначив міністр, зона Каховського "моря" наразі — у зоні активних бойових дій. Безпечно потрапити туди проєктанти, науковці, архітектори, а потім і будівельники не зможуть.
"Ми не можемо говорити про якісь роботи там умовно вже завтра", — додав він.
Що відомо про руйнування Каховської ГЕС та його наслідки
- Вночі, о 02:50, 6 червня 2023 року російські війська зсередини підірвали конструкції Каховської ГЕС в Херсонській області.
- Руйнування греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року призвело до викиду 18 кубічних кілометрів води упродовж трьох-чотирьох діб, унаслідок чого було затоплено щонайменше 80 населених пунктів, розташованих нижче за течією на берегах Дніпра.
- Після руйнування Каховської ГЕС обміліло водосховище. Громади Дніпропетровщини залишилися без води.
- Дно колишнього Каховського водосховища на Нікопольщині почало інтенсивно заростати вербою та тополями.
- Видовий склад флори на дні Каховського водосховища — типовий набір для плавнів Дніпра, те, що було в природі до його створення.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро