"Вони можуть не пережити цю спеку": як допомогти тваринам під час високих температур повітря. Поради ветеринара з Дніпра

Під час перегріву та зневоднення тварини мають такі симптоми, як ускладнене дихання, кволість та навіть втрата свідомості, розповідає ветеринар Ігор Лашин. За його словами, якщо своєчасно не надати допомогу, тварини можуть померти.

Як власникам захистити своїх улюбленців від спеки та які породи найуразливіщі до високих температур — читайте у матеріалі Суспільного.

Оксана, власниця собаки породи коргі, рятує свого улюбленця від спеки. Каже, додому придбала охолоджуючі ковдри, вигулює лише в мокрій накидці зранку та ввечері. Розповідає: у Джої густе хутро, тож переносити високі температури йому складно. До того ж, згадує Оксана, її собака ледь не попік лапи на гарячому асфальті.

"Він встав і по ньому було видно, що йому некомфортно. У мене чоловікові довелося взяти його на руки і проміжки, де сонце падало на асфальт, в мене чоловік переносив Джої на руках", — каже вона.

Оксана з улюбленцем Джої. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

А от працівники притулку для тварин "Ковчег" рятують від спеки одразу 180 собак. Аби тварини могли охолодитися, на території встановили кілька басейнів з водою. Керівниця прихистку Ганна Дмитрієва каже: щогодини доливають або замінюють воду у вольєрах, бо через спеку та швидко нагрівається й випаровується.

"Коли під вечір стає менша температура, і стає прохолодніше навколо, то вольєри і дахи ці зберігають температуру пекла ще досить довго. У вольєрах, які у нас закриті, де майже не гуляють, ми поставили маленькі басейни прямо в вольєри", — розповіла вона.

Як рятують тварин зоозахисники

Аби врятувати бродячих тварин від зневоднення, зоозахисники встановили понад три десятки саморобних поїлок на вулицях міста. Волонтерка Єва розповідає: обрізають п’ятилітрову ємність, закріплюють їх на стовпчиках, а ті – забивають в землю. Роблять це другий рік поспіль.

"Ми намагаємося встановлювати поїлки там, де це буде найбільш доцільно. де ми спостерігаємо на жаль велику кількість безхатніх тварин. І де у цих тварин більше немає доступу до води. Це здебільшого спальні райони, але також ми встановлювали на набережній, на лівому, правому березі", — каже волонтерка.

Поїлки для собак. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Якщо своєчасно не надати допомогу, тепловий удар та зневоднення можуть призвести до смерті тварини, каже ветеринар Ігор Лашин. Перші симптоми перегріву – ускладнене дихання та кволість. У таких випадках треба одразу дати тварині воду.

"Якщо не п’є – змочити язик. Прикласти щось прохолодне до подушечок лап. Не треба тварину закутувати у якісь холодні рушники з водою, це неправильно, так робити не можна. Це викликає парниковий ефект", — каже фахівець.

Басейни для собак. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Які породи найуразливіші до спеки

Коти переносять спеку краще за собак, додає ветеринар. Зазначає, найбільш уразливі — породи із приплюснутими мордами, такі як бульдог, мопс, шпіц, чіхуа-хуа та інші.

"Їм дуже важко дихати в повсякденному житті, не кажучи вже про спеку. Тварина може просто перестати дихати і без ветеринарної клініки не обійтися. Навіть у ветеринарній клініці не завжди вдається допомогти таким пацієнтам", — розповів ветеринар.

Собака. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Останніми тижнями, через аномальну спеку, до ветлікарні щодня привозять кілька тварин з перегрівом. Аби уникнути цього, Ігор радить вигулювати улюбленців лише рано вранці та пізно ввечері. Вдома, зазначає лікар, у тварини має бути постійний доступ до води. Вікна у приміщенні мають бути відкритими, аби постійно заходило свіже повітря.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро