Як отримати хороший врожай помідорів: лайфхаки від аграрія Дніпропетровщини

Помідори. Суспільне Дніпро

Одним з найважливіших факторів для отримання врожаю помідорів — є запилення, розповідає аграрій з Дніпропетровщини Євгеній Гостяєв. Суспільному він розповів, що існує три види запилення.

Докладніше про кожен з них — читайте у матеріалі.

Євгеній Гостяєв розповів про три види запилення, які можуть використати господарі ділянок: механічний, біологічний та гормональний.

Суспільне Дніпро

"Механічний вид запилення — це потряхування рослин. Підійде, якщо ваші кущі томатів знаходяться близько один до одного. Беремо за стовбури, наближаємо рослини, аби вони торкалися листям одна одної, і починаємо легенько їх погойдувати. Таким чином, вони обмінюються пилком. Часто буває так, що рослини запилені нерівномірно, а завдяки механічному потряхуванню, ми убезпечуємо наш врожай від дефіциту пилку", — зазначив агроном.

Суспільне Дніпро

Біологічний метод — це приманювання комах. Найпростіший спосіб — посадити рослини-медоноси, які дуже люблять бджоли та джмелі. Євгеній Гостяєв каже, поряд із грядками насаджує фацелію.

Також, можна використати гормональний тип запилення: для цього необхідні спеціальні препарати й завдяки оприскувачу, обробити квітки томатів.

"Є ще один метод — запилення з квітки на квітку. Для цього нам знадобиться звичайна ватна паличка. Цією паличкою ми маємо зібрати пилок з квітки одного куща й передати квітці іншого, аби врожай був ряснішим, а плоди були кращі", — розповів він.

Суспільне Дніпро

У ранній літній період томатам також необхідна обробка від шкідників та хвороб.

“Часто томати страждають від хвороб, які переносять попелиці та білокрилки. Також є пліснява та різні бактерії. Якщо лист помідора закручений, це свідчить про те, що рослина хворіє. Тому необхідна захисна обробка", — каже чоловік.

Також рекомендую обробити помідори гуматами та калійними добривами. Це покращить якість вашого майбутнього врожаю, зазначив Євгеній Гостяєв. А ще радить захистити томати від надмірного сонячного випромінювання. Чоловік рекомендує створити якийсь затінок, аби сонячні промені проходили крізь плівку чи прозорий брезент.

Автори: Андрій Логвиненко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро