"Захищаю прапор на спортивній арені". Бігунка з Дніпра Оксана Ботурчук розповіла про підготовку до Паралімпіади 2024

39-річна Оксана Ботурчук з Дніпра – чемпіонка всесвітніх ігор з бігу. Спортсменка чотири рази брала участь у паралімпійських іграх та виборола 10 медалей.

Легкоатлетка розповіла Суспільному: в 13 років потрапила в ДТП, від травми голови у неї погіршився зір. Тож на тренуваннях іноді не бачить власної тренерки.

"Зараз, наприклад, ми використовуємо свисток. Якщо я почула свист 150 метрів, то значить вона вже засікає, дивиться, а я просто біжу. Ну і облич суперників не бачу. Це ще мені тренер Царичан підказав: "Закрий очі." І я можу інколи це використовувати на якусь мить, закриваю очі і воно ніби розслаблює", — розказала Оксана.

Особистий архів спортсменки

Батьки бігунки — легкоатлети, тож вона займалася спортом ще змалечку. Професійно бігати на короткі дистанції,, за її словами, почала з 9 років. Зараз Оксана майже щодня тренується до відбору на чергову паралімпіаду. Спочатку розминає м’язи, потім – робить спеціальні бігові вправи.

"Я встаю і уявляю, що я біжу в тунелі. Нема поруч ані китайців, ані бразильців. Є тільки старт і фініш. І я змагаюся сама зі своїми секундами, хочу показати найкращий результат", — говорить вона.

Особистий архів спортсменки

Жінка додає: зазвичай до всесвітніх ігор готується декілька років. Але після народження третьої дитини заняття довелося пропустити. З того часу, зазначила, на підготовку до паралімпіади залишився лише рік. Результати забігів тренерка спеціально не оголошує.

"Інтрига. Коли я їду на змагання, то тільки там дізнаюсь свої результати. Але я вже звикла. Я бігаю, викладаюсь, мені роблять зауваження, намагаюсь їх виправити. Так ми і працюємо", — розповіла паралімпійка.

Раніше Оксана виборювала золото у бігу на 100-метрову відстань. Тепер, зазначила легкоатлетка, змагається за перемогу на дистанціях 200 та 400 метрів. Перед кожним змаганням обов'язково телефонує чоловікові.

"Він завжди мене підтримає, що я "розумничка", "молодець", що все зможу. Хочу привернути увагу до нашої ситуації в країні, захищати прапор на спортивній арені, тому мабуть патріотичне ставлення та любов до своєї країни надихають", — сказала вона.

24 червня у Луцьку дніпрянка змагатиметься за місце у цьогорічній паралімпійській збірній України. В разі перемоги поїде до Парижа.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро