18 липня очікується магнітна буря. Коли вони виникають та як впливають на людей, розповіли фахівчині з Дніпра

В Україні очікується магнітна буря. Триватиме вона до 20 липня. 18 липня вона сягне індексу потужності чотирьох балів, що є середнім рівнем потужності.

Докладніше про те, як виникають магнітні бурі Суспільному розповіла викладачка Національного центру аерокосмічної освіти Людмила Марченко.

Скриншот сайту Мeteoagent

За словами фахівчині, магнітним бурям передують спалахи на сонці.

"Заздалегідь передбачити магнітні бурі ми практично не можемо. Астрономи знають, що спалахи бувають, коли на сонці з'являється велика група плям. Після їх появи — спалах може статись у будь-яку годину", — каже вона.

Найбільш потужні спалахи мають потужність 9 та 10 балів, розповіла астрономка.

Чому магнітні бурі впливають на людей

Вона розповідає, що оскільки сонце та земля мають свої магнітні поля, під час таких спалахів вони починають взаємодіяти.

"Кожен з нас — носій власних електромагнітних полів, тобто електрокардіограму ми можемо зняти завдяки тому, що кров — електроліт, і вона таким чином взаємодіє з електромагнітним полем. І для людей у граничних станах дійсно спалах може спричинити негативні наслідки. Тому треба себе берегти", — розповіла Людмила Марченко.

Фахівчиня зазначає, аби мінімізувати вплив магнітної бурі — варто зменшити перебування на сонці, знизити рівень фізичних навантажень та споживати більше води.

Що каже медикиня

Сімейна лікарка Олена Кондратенко Суспільному розповіла, найбільше на магнітні бурі реагують люди з захворюваннями серцево-судинної системи. Це, зокрема, гіпертонія, стенокардія. Магнітні бурі можуть викликати головний біль та "стрибки" тиску. У дні підвищеної сонячної активності зростає кількість гіпертонічних кризів, інсультів та інфарктів.

"Якщо людина знає, що у неї є проблеми з тиском або з судинами, то краще не забувати приймати свої постійні ліки, які призначив лікар. Також у ці дні, якщо є така можливість, варто відмовитися від важкої фізичної або морально стресової роботи", — зазначає лікарка.

Найбільш чутливими до магнітних бурь є люди старшого віку, вагітні жінки та підлітки, каже Олена Кондратенко. Аби зменшити вплив магнітних бурь на здоров’я, слід у такі дні пити достатньо води. Також, наголошує лікарка, варто уникати стресу.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро