Крісла колісні, ортопедичне взуття, спецмеблі. На Дніпропетровщині з початку року видали 10 тисяч засобів реабілітації

Засіб реабілітації. Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині з початку 2024 року безоплатно видали майже 10 тисяч засобів реабілітації на більш ніж 115 млн грн. Серед найпопулярніших – крісла колісні, спеціалізовані меблі, вертикалізатори для підтримки постави, ортопедичне взуття.

Про це під час брифінгу в облвійськадміністрації розповіла керівник обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Пронь.

За її словами, безкоштовно отримати таку допомогу можуть люди з інвалідністю, військові, поранені внаслідок атак РФ, люди старшого віку.

"Висновок, що людині показані засоби реабілітації, робить одна із спеціалізованих комісій – медико-соціальна, лікарсько-консультативна чи військово-лікарська. Або мультидисциплінарна реабілітаційна команда", — зазначила посадовиця.

Вона також додала, що учасники бойових дій наразі мають право на трикратне збільшення граничної вартості протезу.

"За державною програмою можна не лише безоплатно отримати протез, а й замінити його, коли строк експлуатації закінчиться. На нижню кінцівку дають до 856 тис грн. На верхню – до 503 тис грн", – сказала Ірина Пронь.

Щоб отримати допоміжні засоби реабілітації, слід звернутися до органу соцзахисту або ЦНАПу. Можна скористатися й електронним кабінетом особи з інвалідністю.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро