Ошукали на 1,3 мільйона гривень на зборах для військових. На Дніпропетровщині засудили учасників організованої групи

Затримання на Дніпропетровщині. Фото: Дніпропетровська обласна прокуратура

На Дніпропетровщині засудили трьох учасників злочинної групи, які ошукали родичів український військових та волонтерів під час збору коштів на допомогу армії.

Про це сказано у пресрелізі обласної прокуратури, який отримало Суспільне.

За даними слідства, троє жителів Кам’янського району знаходили у соцмережах інформацію про збір коштів на допомогу та лікування військовослужбовців Збройних сил України.

"Під час листування у месенджері видавали себе за представників міжнародних організацій та пропонували фінансову допомогу в іноземній валюті. Під виглядом конвертування коштів засуджені отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та привласнювали гроші шляхом їх переведення на підконтрольні рахунки", — йдеться у повідомленні прокуратури.

Загальна сума збитків становить 1,3 мільйона гривень.

На нерухоме майно, транспортні засоби учасників групи наклали арешт. Також під час обшуків вилучили кошти для відшкодування завданих збитків потерпілим. Наразі відшкодовано майже 330 тисяч гривень.

Чоловіків судили за частиною 3 статті 28, частиною 5 статті 185, частиною 4 статті 190 та частинами 1 та 2 статті 361 Кримінального кодексу України. Організатору групи призначили до 9,5 років за ґратами з конфіскацією майна. Двом учасникам – до 8,5 років. До набрання вироку законної сили засуджені перебуватимуть під вартою.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро