Родинні історії, розбита шкільна дошка з тимчасово окупованої Мар`їнки. У Дніпрі відкрилася виставка до Дня пам`яті

Виставка "День пам’яті та перемоги: невивчені уроки…" у Дніпропетровському національному історичному музеї. Суспільне Дніпро

У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. Яворницького відкрилася виставка "День пам’яті та перемоги: невивчені уроки…". В експозиції поєднали світлини учасників Другої світової та сучасної російсько-української війн.

Наукова співробітниця музею Ірина Рева розповіла Суспільному: виставка є спробою осмислення пам’яті про Другу світову війну в контексті сучасної російської агресії проти України. На ній представлені родинні історії.

Суспільне Дніпро

"Це, зокрема, родинна історія старшини 241-ої окремої роти зв’язку 905 стрілецького полку 248 стрілецької дивізії Тимофія Івановича Конопленка, 1909 року народження. Нині його онук Вадим Конопленко та праонук Євген Конопленко захищають українську землю у лавах Сил оборони України", — сказала вона.

Представлені й фото учасників Другої світової – медсестри Анни Захарової і сапера Павла Соковця та їхнього праонука, командира відділення 128 окремої гірсько-штурмової бригади Сергія Єлісєєва, який загинув від кулі російського снайпера восени 2021 року. 101-річна Анна Іванівна пережила свого праонука.

Суспільне Дніпро

"Також на виставці представлені фото та особисті речі учасника Другої світової війни Героя України, розвідника Євгена Степановича Березняка, відомого як майор Вихор. Його онук Максим Березняк зараз допомагає забезпечувати Збройні сили технікою та обладнанням", — говорить Ірина Рева.

Суспільне Дніпро

За її словами, є і артефакти сучасної російсько-української війни. Це шкільна дошка з тимчасово окупованої росіянами Мар’їнки Донецької області, радянські боєприпаси, якими атакували мирну Херсонщину, та шеврони армії РФ з літерою "Z".

Суспільне Дніпро

"Справжнім блюзнірством, наругою над пам’яттю полеглих за звільнення від нацистських загарбників наших земляків є використання Росією "прапора Перемоги" над нацизмом як символу своєї влади на тимчасово окупованих територіях України. В експозиції представлено саме такий прапор, знайдений на покинутих росіянами позиціях", — розповіла наукова співробітниця музею.

Суспільне Дніпро

Автор Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро