Чемпіон у 72. Спортсмен з Павлограда на Дніпропетровщині переміг на всеукраїнських змаганнях з плавання

Юрій Дащенко. Фото: Суспільне Дніпро

72-річний спортсмен з Павлограда на Дніпропетровщині Юрій Дащенко став переможцем чемпіонату України з плавання, що відбувся з 19 по 21 квітня у Полтаві. Чоловік бере участь у змаганнях такого рівня не вперше, розповів він Суспільному.

Юрій змагався у категорії "MASTERS" (70 років та більше) та переміг на дистанції 100 метрів брасом. Під час запливу вільним стилем на ту ж саму дистанцію посів друге місце, а також завоював "бронзу", подолавши 50 метрів брасом.

"Вже не перший рік, як беру участь у цих змаганнях. Боротьба завжди запекла. Щороку я покращую свій минулорічний результат, або хоча б повторюю його" – розповів переможець змагань.

Юрій Дащенко виборов три медалі на змаганнях. Фото: з особистого архіву Юрія Дащенка

Взимку цього року Юрію Дащенку зробили операцію з видалення вен на ногах, уражених варикозом. Попри те, що спортсмен не повністю відновився після хірургічного втручання – все одно взяв участь у Чемпіонаті.

"Під час запливу брасом дуже хвилювався. Я вдало стартував і одразу ж вирвався вперед, але було побоювання, що через нещодавню операцію може щось трапитись і я втрачу швидкість. На щастя все вдалось – перше місце!", — сказав чоловік.

Юрій Дащенко на змаганнях. Фото: Суспільне Дніпро

Юрій має звання кандидата у майстри спорту з плавання. Свій шлях чоловік розпочав ще в дитинстві: спочатку навчився триматися на воді самостійно, а коли вступив у Дніпропетровський технікум фізкультури, почав професійно займатися цим видом спорту.

"Як зараз пам’ятаю Чемпіонат України 1968 року, що проходив в Маріуполі, у басейні на морі: була дуже висока хвиля й доводилось її бороти. Я плив дистанцію 400 метрів. Тоді я прийшов першим: обігнав інших учасників буквально на пару секунд, отримав перший дорослий розряд й дуже сильно застудив вуха", — розказав спортсмен.

Юрій Дащенко – кандидат у майстри спорту з плавання. Фото: Суспільне Дніпро

Після змагань у Юрія діагностували отит — запалення вуха. Лікарі заборонили йому займатися плаванням, розповів чоловік.

"Через два місяці після змагань в мене діагностували отит. Лікарі заборонили плавати, але я все одно продовжував лізти в воду та готувався до наступних змагань. У підсумку, мій стан значно погіршився і мені довелось повністю припинити тренування на рік", — сказав Юрій.

Наразі ветеран спорту навчає плавати дітей у Павлограді та готує своїх вихованців до міських змагань. Чоловік присвятив цьому майже все життя: першу дитину навчив плавати, коли ще був студентом, у 1967 році.

"Також я активно займаюсь велоспортом – це допомагає тримати себе у формі. Коли мене запитують: "Скільки Вам років?", я відповідаю "72 кілометри". Щороку 18 серпня, на День народження, я долаю дистанцію, яка у кілометрах дорівнює моєму віку. Цьогоріч мені доведеться проїхати 73", — розповів чоловік.

Юрій Дащенко. Фото: Суспільне Дніпро

Тепер переможець національного чемпіонату готується до серпневих змагань із тріатлону, що відбудуться у Дніпрі.

"Тріатлон – це страшна справа: мені доведеться плисти 750 метрів рікою; потім, відразу ж сісти на велосипед і подолати дистанцію у 20 кілометрів. Завершальний етап спринту – пробігти п'ять кілометрів. Все це на одному диханні", — розповів спортсмен.

Чемпіон та призер вірить – для спорту нема обмежень пов’язаних із віком.

"Ніколи не пізно розпочати. Я знаю людей, які починали в 40 і буквально за рік тренувань показували результати на змаганнях. Все в наших руках", — сказав Юрій.

Автор Андрій Логвиненко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро