Виявили під шкірою 11-сантиметрового гельмінта. На Дніпропетровщині зафіксували випадок захворювання на дирофіляріоз

На Дніпропетровщині зафіксували випадок захворювання на дирофіляріоз. Випадок стався у Кривому Розі, до медиків звернулася жінка зі скаргою на дискомфорт у скроні. Медик виявили під шкірою 11-сантиметрового паразита, якого видалили хірургічно, розповіла Суспільному лікарка-паразитологиня Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Угодіна.

Це перший випадок дирофіляріозу на Дніпропетровщині у 2024 році, каже фахівчиня. Торік було зафіксовано два таких випадки. Личинки гельмінтів дирофілярії живуть в крові собак, каже Лариса Угодіна. Людям ці паразити передаються через укуси комарів.

Лікарка каже, зазвичай проходить декілька місяців після укусу, перш ніж гельмінт стає помітним під шкірою. У випадку виявлення паразита необхідно звернутися до медиків для його видалення. Фахівчиня наголошує, гельмінт не отруйний, проте через наявність під шкірою інородного тіла може бути нагноєння.

Як вберегтись від укусів комарів

Для того, щоб не допустити укусів комарів, необхідно користуватися сітками на вікнах, аби ті не потрапляли до приміщення, каже Лариса Угодіна. А під час перебування на вулиці варто користуватися спеціальними спреями проти комах.

"Комарі частіше нападають ввечері. Виходячи з дому в вечірній час варто вдягати одяг з довгим рукавом. Відкриті ділянки шкіри можна обробляти засобами, які відлякують комарі", – зазначила вона.

Автор – Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро