Відмовили кінцівки та внутрішні органи: у лікарні Дніпропетровщини реабілітують 19-річного хлопця після атаки РФ

В одному з медзакладів Дніпропетровщини реабілітують 19-річного Богдана з Мирнограда, який травмувався внаслідок ракетної атаки РФ. Тоді російський снаряд влучив в його оселю, на чоловіка обвалилися два поверхи.

Як проходить реабілітація та про що мріє Богдан – у матеріалі Суспільного.

В одному з медзакладів Дніпропетровщини реабілітують 19-річного Богдана з Мирнограда. Російська ракета влучила у його будинок. Після удару на нього обвалилися 2 поверхи. У чоловіка відмовили кінцівки та внутрішні органи.

"Сама рука працює, саме пальці. Нога права підкашувалась. Не тримала. Спирався на ліву та понад ліжком ходив. Дома немає, хочу дім. Де небудь, де немає війни", – каже він.

Фото: Суспільне Дніпро

Під час реабілітації поруч з Богданом його мати Віта. Каже, від смерті її сина врятував ігровий стілець.

"Каже: “Скажи, мати, дякую, що я сидів у комп’ютерному кріслі. Що я худенький. Я склався як ембріончик в цьому комп’ютерному кріслі”. Ані рука, ані нога не працювали. Він не міг тримати голову, зламала була шия. У нього розбита була голова", – розповіла жінка.

Впродовж місяця Богдан щодня робить відновлювальні вправи. З цим йому допомагають троє реабілітологів.

"Потім потроху ми почали сідати. На очах на моїх потрохи, потрохи. По дві хвилини кожного дня, по 3 хвилинки приходили реабілітологи, допомагали йому, підіймали на вертикалізаторі потрохи. У черговий день принесли вертикалізатор, і моя дитина бігає", – каже мати хлопця.

Фото: Суспільне Дніпро

Відновлюватися Богдану допомагає ерготерапевт Владислав. Каже: перший курс реабілітації чоловік пройшов не виходячи з палати. Спочатку навчали пацієнта самостійно сидіти та стояти, а зараз – ходити.

"3 години в день ми з ним займаємося. Відновлення сили, толерантності до фізичних навантажень, координації. Відновлення рухових навичок не тільки нижніх, а й верхніх кінцівок", – розповів він.

У лікарні Богдан проходить вже другий курс реабілітації. Попри травми, він продовжує навчатися у гірничому технікумі, готується до захисту дипломної роботи. Надалі в нього –  ще 9 місяців реабілітації.

Фото: Суспільне Дніпро

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро