Ймовірно стало зле після вживання полуниці. В одній з лікарень Дніпра померла дитина

Оновлено

В одній з лікарень Дніпра помер хлопчик з Павлограда після того, як поїв полуниці. Про це Суспільному стало відомо з власних джерел.

Після вживання ягоди у їжу хлопчику стало зле. Дитину доправили до лікарні у Дніпрі. Врятувати його лікарям не вдалося.

У пресслужбі Павлоградської міськради Суспільному повідомили, що остаточного висновку про причини смерті хлопчика ще немає. Це буде відомо після розтину, зазначили в пресслужбі.

Суспільне намагається з'ясувати всі деталі події.

Чим може бути небезпечним вживання полуниці у їжу

Як мовиться на сайті Міністерства охорони здоров'я України, полуниця очолює перелік забруднених продуктів. Ягоду обробляють фунгіцидами та інсектицидами, які мають недопустити появу плісняви та хвороб рослин.

"В Україні вільно продаються канцерогенні, нейротоксичні, отруйні чи шкідливі для гормональної системи засоби захисту рослин, як-то метил йодид, метилбромід, хлорпікрин (відомий як іприт), піраклостробін. У США їх намагаються усунути з ринку та заборонити", — мовиться у повідомленні.  

Також полуниця може бути джерелом паразитарних інфекцій та гепатиту А, якщо виросла на забруднених фекаліями полях чи якщо її збирали хворі на гепатит А люди. 

У МОЗ наголошують, ягоду слід вирощувати з використанням сертифікованих засобів захисту та добрив і завжди ретельно мити перед споживанням.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро