У перші дні нерестової заборони на Дніпропетровщині наловили риби на 3 млн грн: де затримали браконьєрів і яке покарання

Вилучена риба. Фото: Дніпропетровський рибоохронний патруль

У перші дні нерестової заборони на Дніпропетровщині порушники завдали збитків державі на майже 3 мільйони гривень. Про це повідомив Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Так, 8 квітня рибоохоронні патрульні виявили порушення правил рибальства на Орелі. Це сталося поблизу села Балівка Дніпровського району. Чоловік за допомогою сітки добув 62 плітки та сім окунів. Загалом він виловив 4 кілограми риби. Збитки, завдані рибним запасам, становили майже 120 тисяч гривень.

А 9 квітня виявили двох чоловіків, які ловили рибу з човна на річці Інгулець поблизу села Інгулець Криворізького району. За допомогою десяти сіток вони наловили 400 кілограмів риби, зокрема понад тисячу пліток та понад 250 карасів. Збитуки держави оцінюють в 2,7 мільйона гнивень.

На рибалок оформили адмінпротоколи. Матеріали справ готуються передати до правоохоронних органів за місцями скоєння правопорушень. Розглядається питання щодо відкриття кримінальних проваджень.

Що відомо про нерестову заборону

  • З 1 квітня на Дніпропетровщині почала діяти нерестова заборона на вилов риби. Її тривалість залежатиме від водойми. У Кам'янському водосховищі заборона триватиме з 8 квітня по 16 червня. У Дніпровському – з 5 квітня по 13 червня, у всіх інших водосховищах – з 1 квітня по 9 червня.
  • На всіх річках та їх кореневих водах (річищ з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) в межах області заборона триватиме з 1 квітня по 20 травня, а у інших придаткових водоймах річок – з 1 квітня по 30 червня.
  • В управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області функціонує телефонна "гаряча" лінія: (096) 400-02-50. На неї можна повідомляти про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро