"Наш оберіг і наше щастя". У селі на Дніпропетровщині лелеки повернулися у відновлене гніздо

У селі Булахівка на Дніпропетровщині енергетики відновили домівку лелекам. Гніздо впало наприкінці березня. Тоді, розповіла Суспільному місцева жителька Галина Горай, вона звернулась в соцмережах по допомогу.

"Як я глянула, а вони прилетіли. Гніздечко похилилося, вони стали на обідок, подивилися і полетіли. Я заплакала...", — говорить жінка.

Вона звернулася до енергетиків із проханням допомогти у відновленні гнізда. Коли дізналася, що домівку птахів полагодять, дуже зраділа.

Суспільне Дніпро

"Це наш оберіг. Це сім’я. Це щастя наше. І мені цей шматочок щастя повернули", — каже Галина.

За її словами, лелек на вулиці не було вже декілька днів. Але як тільки нове гніздо встановили — птахи одразу повернулись. Цей момент вдалося зафіксувати кореспондентам Суспільного.

Птах повернувся одразу, як встановили нове гніздо. Суспільне Дніпро

Гніздо відновили в рамках програми "Лелеченьки", сказала фахівчиня відділу екобезпеки енергетичної компанії Алла Павлова. Це вже друге гніздо у Павлоградському районі.

Суспільне Дніпро

"Ми моніторимо заселення гнізд лелеками. Середній відсоток щорічно становить понад 85%. З власного досвіду, щоб так швидко лелеки приймали нове гніздо, як цього разу, я ще не бачила", — каже вона.

З початку повномасштабної війни, зазначили в компанії, енергетики укріпили вже 37 платформ. Цьогоріч вже встановили 10 гнізд, вони вже заселені. У найближчий час планують укріпити ще два у Царичанський територіальній громаді.

Усього на Дніпропетровщині на електроопорах встановлені 226 спеціальних платформ під лелечі домівки. Вони дозволяють убезпечити птахів від можливого ураження струмом. Також захищають абонентів від аварійних відключень, що можуть бути спричинені сповзанням гнізд на електромережі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро