Блокування банківських рахунків ухилянтів. Чи підтримують дніпряни новий законопроєкт та що каже адвокат

Тимчасова заборона на виїзд за кордон, обмеження в праві керування автівкою та блокування банківських рахунків. Такі нововведення для ухилянтів від мобілізації пропонують у Верховній Раді України.

Наразі також розглядають три варіанти подачі документів до ТЦК: особисто прийти й оновити дані, зробити це у ЦНАПі або онлайн. Це потрібно буде зробити упродовж шістдесяти днів.

Чи підтримують законопроєкт дніпряни та яка думка адвоката — у матеріалі Суспільного.

Місцевий житель Артем нововведення підтримує.

Місцевий житель Артем. Фото: Суспільне Дніпро

"Це нормально. Будь-які обмеження для людей, які ухиляються від виконання свого державного обов’язку, потрібно застосовувати. Це потрібно чітко диференціювати, якщо людина не може захищати Батьківщину. наприклад. через сімейні обставини, стан здоров’я", — сказав він.

"Чоловіків треба заохочувати захищати свою країну. Це не може бути аж занадто примусово. У влади повинні бути інші важелі для цього", — говорить дніпрянка Лєона.

Дніпрянин Даниїл зазначає: з ухилянтами потрібно щось робити, але нововведення, які пропонують, занадто жорсткі.

"Я не підтримую про банківські рахунки. Людина заробила ці гроші, вона може ними користуватися. Потрібно ж якось оплачувати комунальні послуги, ну хліб купити, ще чогось. Підтримую те, що заборонили кермувати автомобілем", — сказав місцевий житель Валерій. Місцева жителька Марина розуміє, що потрібні люди на фронт, проте, каже, що даний законопроєкт порушує права людини та йде в розріз з Конституцією України.

Дніпрянка Марина. Фото: Суспільне Дніпро

Що каже адвокат

За словами адвоката Романа Ухова, будь-які обмеження можуть встановлюватися лише законами Конституції України та судовими рішеннями.

Адвокат Роман Ухов. Фото: Суспільне Дніпро

"На теперішній час в першій редакції цього законопроєкту передбачено таке обмеження саме судовими органами. І навіть якщо таке обмеження передбачатимуть судові органи, я не впевнений, що це буде відповідати Конституції України. Вважаю, що хтось все ж таки подасть заяву до Конституційного суду щодо перевірки", — сказав він.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро