"Намагаються вийти на кордони області". Військовий експерт про події на фронті й можливість наступу на Дніпропетровщину

Після успіху в Авдіївці війська РФ наступають на п'яти напрямках фронту, розповів Суспільному військовий експерт Іван Якубець. З ним поговорили про теперішню ситуацію, резерви й боєприпаси, а також про можливість наступу на Дніпропетровщину.

За словами Івана Якубця, Дніпропетровщина і вся Україна після успіху російських військ в Авдіївці перебуває під сильнішою загрозою.

"В цій ділянці фронту, центральній, від Лимана і до Роботиного, починає давити наші війська, наступати на п'яти напрямках – під Бахмутом, Мар'їнкою, вже північніше Авдіївки. Цей напрямок буде зараз для них (військових РФ — ред.) головний, тому що намагаються вийти на кордони Дніпропетровської області", – зазначив він.

На його думку, нині не вистачає загальновійськових резервів.

"Загальновійськових – механізованих і танкових військ. За наявності цих резервів проводяться контрудари на тих місцях, де ворог вклинюється в нашу оборону і відкидається назад, на свої попередні позиції. На жаль, ми цього не робимо, тільки спостерігаємо дуже міцну і сміливу оборону передових рубежів нашими солдатами, але вони знищують лише ворога, який наступає. Той, що прорвався і пішов далі, того вони вже не можуть знищити. Потрібні свіжі резерви, бригади, аби ліквідувати такі прориви. Таке називається активна оборона", – каже він.

Військовий експерт Іван Якубець. Фото: Суспільне Дніпро

Наслідки можливого виходу військ РФ на межі Дніпропетровщини

Зараз до Дніпропетровщини війська РФ дістають ракетами С-300, С-400, іншими БпЛА, зазначає Іван Якубець. Якщо вони вийдуть на межі області – діставатимуть до Дніпра керованими авіаційними бомбами.

"Вони будуть діставати КАБами, літаками, зі своєї території зайнятої. КАБи летять 50-60 км. Будуть діставати реактивною артилерією до центра Дніпра і так далі, Запоріжжя... Реактивна артилерія, то 50-60 км, вони і так дістануть. Тому, безумовно, таке місто як Дніпро – буде руйнуватися так, як руйнується зараз Харків, або Херсон. Це небезпечно, це дуже небезпечно", – розповів військовий експерт.

Чи вдасться російській армії дійти до межі Дніпропетровської області – залежить від рівня опору українськими військовослужбовцями. Рівень опору залежить від озброєння, каже він.

"Є вірогідність того, що вони вийдуть на кордони Дніпропетровської області, підійдуть до Запоріжжя і з кордонів Дніпропетровської області будуть бомбити крупні промислові центри, міста, руйнувати Дніпро. Тому що так робиться з Харковом, з Херсоном і так далі. Ще раз скажу, що все залежить від рівня опору наших військ на передньому краї. Цей рівень опору залежить від боєприпасів, озброєння та від призовників. Від кількості та якості підготовлених і негайно призваних на допомогу нашим солдатам мобілізованих ресурсів. І якщо цього не буде зроблено, то тоді оцей поганий сценарій може бути реальним", – розповів Іван Якубець.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро