Знайшлася через два роки після зникнення: до незрячого жителя Дніпропетровщини повернулася собака-поводирка

До Сергія Гаврилюка з Новомосковська, що на Дніпропетровщині, повернулася його собака-поводирка Плюша, яка зникла на початку повномасштабного вторгнення. Майже два роки чоловік шукав її через соцмережі та кінологів.

Як вдалося віднайти Плюшу — Сергій розповів Суспільному.

Чоловік говорить: 35 років тому втратив зір через виробничу травму. Плюшу ж завів п`ять років тому, ні на хвилину не розлучався з нею. Собака допомагала орієнтуватися йому в місті, й не тільки.

"Ми з нею і в горах побували. Підкорили три вершини. На Говерлу вона мене також підняла", — каже він.

За словами Сергія, зі своєю поводиркою у перший день повномасштабної війни вони перебували у кінологічному центрі на Київщині. Почався ракетний обстріл. Плюша, злякавшись вибухів, втекла.

"Вікна вибиває, вилітають двері, на мене зі стелі сиплеться штукатурка. Я встаю, не можу зрозуміти у чому справа. У коридорі люди бігли й крикнули "Сергію, вдягайся!". Я тоді натягнув на себе все, що було. Гукаю "Плюша, Плюша!". А Плюші немає", — розповів чоловік.

Сергій Гаврилюк зі своїми собаками: Плюшею та Кіром. Фото: Суспільне Дніпро

Він одразу почав шукати свою собаку. Розміщував у соцмережах оголошення, але каже, все було марно. Аби якось пересуватися по місту, завів ще одного собаку-поводиря на прізвисько Кір. Однак не полишав надію все ж таки знайти Плюшу.

"Накрила така депресія... Немає, скажімо так, пухнастих очей, які б допомогли, та все", — говорить Сергій.

Щоб пересуватися по місту, Сергій, поки йшов пошук Плюші, завів Кіра. Фото: Суспільне Дніпро

Декілька тижнів тому йому зателефонували кінологи з Харкова та повідомили: знайшли собаку, схожу на Плюшу. Звіривши номер електронного чіпу, з'ясували, що це – вона. Сергій каже, одразу поїхав забирати її. Із собакою зустрілися в одному з парків міста.

"Десь у двадцяти метрах від неї був. Кажу: "Плюша!". І вона одразу різко до мене, і давай хвостиком махати. Кажу: "Де ти була, пропажа?". Радощі були неймовірні", — каже Сергій.

Виявилося, що два роки тому собаку підібрав військовий, після чого вона почала подорожувати по всій країні.

Зараз Сергій звикає до життя з двома поводирями. Розповідає: хоче стати кінологом, адже через повномасштабну війну багато військових втратили зір і такі собаки, як Плюша, допоможуть їм адаптуватися.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро