"Радість, потім хвилювання було". Костянтин Брильков з Кривого Рогу про звільнення з полону

Костянтин Брильков з дівчиною Оленою. Фото з особистого архіву Костянтина.

Під час п'ятдесятого обміну військовополонених, який відбувся 31 січня, з російського полону вдалося повернути 207 українців. Серед них 7 жителів Криворізького району, зазначив у своєму зверненні очільник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.

Житель Кривого Рогу Костянтин Брильков розповів Суспільному про полон та що відчував під час звільнення. Чоловік каже, не вірив, що їх везуть на обмін.

"Нам казали, що на обмін, але ніхто не вірив, думали, що це просто так кажуть, щоб не хвилювались на допиті", – розповів він.

"Потрапив у полон 20.05.2022 році, при обороні Маріуполя з Азовсталі за наказом Президента України. Будні там одноманітні, хочеш додому до близьких, виконуєш режим справної колонії, тому що якщо не будеш дотримуватися режиму будуть покарання. Відношення до нас були начебто ми до них прийшли у країну, але не били, намагались давити морально, але мало хто на таке піддавався", – каже він.

Розповів, що у полоні думав про матір, сестру та брата.

"Дуже багато думаєш про те, як жити після полону, що робити та чим займатись. Там змінюється розуміння волі та власної свободи, переусвідомлюються погляди на життя, тепер хочеться сім'ї дітей  та свій куточок", – каже він.

Дівчина Костянтина Олена розповіла, що чекала його майже два роки.

"Спочатку дізналася з новин, що почалася 16 травня евакуація з Азовсталі, потім через день почали з'являтися організації, які займалися списками евакуйованих з Азовсталі, які могли надати інформацію вийшов він чи ні. Я почала дзвонити на всі номери, які з'являлися, дізнаватися інформацію, але його в списках не було, це дуже лякало, було страшно, тому що перед евакуацією не було з ним зв'язку довгий час і я не знала,що з ним. Але 21 травня я нарешті почула ці заповітні слова, що він є в списках, що його евакуювали в полон. А 28 червня він уже сам зателефонував мені і сказав,що він в полоні", – каже вона.

Каже, цей час був дуже тяжким.

"Я знала, що знаходячись там, він не здається і я не мала права здаватися заради нього, думки про нього мене дуже сильно підбадьорювали та тримали. І я дуже хотіла йому допомогти, телефонувала в усі служби, які займалися військовополоненими, подавала його дані, потім телефонувала, щоб дізнатися чи є якісь новини і так кожного дня весь цей час, ходила на мітинги, які були присвячені поверненню військовополонених, їздила на зустрічі, робила все, щоб йому допомогти", – розповіла жінка.

Костянтин Брильков з дівчиною Оленою. Фото з особистого архіву Костянтина.

Авторка – Наталія Качуровська.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро