З травмами, знесилені та голодні: історії врятованих коней, евакуйованих на Дніпропетровщину із зон бойових дій

З травмами, знесилених та голодних коней із зон бойових дій евакуюють до притулку для тварин на Дніпропетровщині. Тут їх відгодовують та лікують, розповіла Суспільному засновниця прихистку Олена Русіна.

З пораненою уламком російської ракети ногою із Лисичанська до неї привезли коня на прізвисько Каміла. Рік тому російська ракета влучила у стайню. З тридцяти коней тоді вижили шестеро.

"Пошкодило у неї зв’язки. І їх відновити до нормального стану не вдасться. Вона залишається інвалідом до кінця свого життя. Відпочинок неповноцінний. Їй для того, аби відпочити, вага на трьох ногах не розподіляється", — розповіла засновниця притулку для тварин "Пегас" Олена Русіна.

Олена Русіна разом з евакуйованою кобилою з Лисичанська. Фото: Суспільне Дніпро

За словами Олени, у Лисичанську тварина жила у кінно-спортивному комплексі та допомагала з навчанням дітей. Через травму тепер працювати не може, а тому й залишиться у притулку.

"У неї одна дорога — або на бійню, тому що ніхто не буде утримувати коня. Це дуже дорога насолода, в утриманні, в обслуговуванні, у лікарях", — сказала вона.

Травмована нога тварини. Фото: Суспільне Дніпро

Голодним та знесиленим до притулку волонтери привезли й коня з Донеччини, каже Олена. Два місяці тому його господарі евакуювалися із зони бойових дій, а тварин продали.

"Вона спочатку взагалі не підходила, стояла у кінці і навіть задом поверталася. Зараз вона підходить, просить уваги, слухає", — розказала Олена Русіна.

Кінь, евакуйований з Донеччини. Фото: Суспільне Дніпро

Разом з нею з Донеччини також евакуювали собак, кіз та віслюків. Наразі їх усіх відгодовують та вакцинують, каже Олена.

"Вона мала адаптуватися, до нових умов, до нових людей, до нових запахів. Тобто після перевезення, після того шуму обстрілів, там де вона знаходилась. Вона мала заспокоїтися", — каже засновниця притулку.

Віслюки, яких евакуювали з Донеччини. Фото: Суспільне Дніпро

Коні, яких привозять із зон бойових дій, лякаються вибухів, каже Олена. Проте у притулку вони інстинктивно копіюють поведінку інших тварин та заспокоюються.

"Якщо раптом щось їх сильно налякає, то табун може винести, переплигнути, і себе покалічити. Якщо всі наші інші коні, які не звиклі до вибухів, спокійно себе поводять, то вона може трохи злякатися, але основний табун спокійний", — розказала Олена Русіна.

Один з коней, що живе у притулку. Фото: Суспільне Дніпро

Наразі у притулку мешкають близько тридцяти коней. Олена каже, усі вони шукають нову домівку.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро