Чи діє комендантська година й чи можна запускати салюти. Що треба пам'ятати жителям Дніпра та області в новорічну ніч

Поліція заступила на посилене патрулювання, Дніпро, 29 грудня 2023 року. Фото: Поліція Дніпропетровщини

У ніч з 31 грудня 2023 року на 1 січня 2024-го в Дніпрі та області, як і раніше, діє комендантська година. Перебувати на вулицях заборонено. Правоохоронці заступили на патрулювання в посиленому режимі, повідомили в обласній поліції.

Основний акцент роблять на недопущенні порушень громадського порядку, виявленні місць нелегальної торгівлі підакцизними товарами та дотриманні комендантської години, зазначили в поліції.

Як діятимуть з порушниками

Якщо патрульні виявляють людину на вулиці під час комендантської години, вони з'ясовують причину її перебування, перевіряють особу на наявність адміністративних чи кримінальних правопорушень, якщо є потреба — доправляють до відділку поліції, розповіли Суспільному в поліції.

Раніше голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що на Новорічну ніч в Україні не скасовували комендантську годину і тому про святкування у публічних місцях в період її дії не може бути мови.

Коли діє комендантська година в області

У Синельниківському районі комендантська година починатиметься з 22:00. У Криворізькому, Нікопольському, Новомосковському та Павлоградському районах – з 23:00. У Дніпровському та Кам'янському початок комендантської буде опівночі.

Всюди вона триватиме до 05:00, крім Нікопольського району. Там комендантська закінчуватиметься о 04:00.

Чи можна запускати салюти

У поліції також нагадали про заборону торгівлі й використання піротехнічних виробів. За продаж та запуск феєрверків передбачена, не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

Які покарання передбачені за салюти, поліція Дніпропетровщини. Фото: Поліція Дніпропетровщини

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро