"Вінок України". Майстриня петриківського розпису з Дніпропетровщини розмалювала авто в Чехії

Ексклюзивно
Розписане петриківкою авто. Фото: Галина Назаренко

Майстриня петриківського розпису з Дніпропетровщини Галина Назаренко розмалювала автівку в Чехії. Як розповіла Суспільному художниця, цей розпис вона виконала на замовлення українця, який живе в місті Плзень уже понад три роки.

"Рено" з розписом петриківкою, робота Галини Назаренко. Фото: Галина Назаренко

За словами авторки, це був перший такий проєкт у її творчості.

Загалом на роботу пішло півтора тижня. Загальна площа розпису становить близько 4 квадратних метрів.

"Ми дотримувалися технології. Спершу машину зачистили від лаку. Потім ми тестували автомобільні фарби кількох виробників — яка краще ляже. Далі підбирали малюнок. Зрештою зупинилися на моїй мальовці, яку я представляла в Японії. На її основі я намалювала птахів, а також традиційний для петриківського розпису "бігунець". Потім авто знову залакували, за технологією. Так з'явилася ця робота — "Вінок України", — розказала Галина Назаренко.

Пташка з мальовки Галини Назаренко тепер прикрашає електромобіль у Чехії. Фото: Галина Назаренко

Найскладнішим у реалізації задуму, говорить художниця, була робота з автомобільними фарбами — вони досить ядучі, а працювати доводилося не на вулиці, а в спеціально орендованому боксі зі стійкою температурою.

Власник електромобіля Renault Костянтин Бондаренко розказав Суспільному, що живе й працює у сфері будівництва в Чехії з 2021-го року. Автівку "Рено" він купував спеціально під розпис. Спершу планував, що це буде малюнок аерозольними фарбами, але потім зацікавився петриківським розписом.

"Я хочу доносити до людей, зокрема в Чехії, що українці — велика й талановита нація, я хочу показувати красу, позитив, який ми вміємо створювати руками. Я зробив це для популяризації України в Чехії. Ця автівка буде їздити звичайними вулицями. А втім, якщо вона потрібна буде для якихось заходів, презентацій, виставок, я охоче її надам", — каже власник авто.

Петриківські квіти на авто в Чехії. Фото: Галина Назаренко

Сама ж майстриня Галина Назаренко зазначає, що розписане петриківкою авто — це лише один з проєктів, які їй вдалося реалізувати 2023-го року за кордоном. Цьогоріч художниця також презентувала свої роботи й давала майстер-класи в Австрії та США. Наступного року планує ще одну виставку в США.

Що відомо про петриківський розпис

У Петриківці на Дніпропетровщині працюють 40 відомих у світі майстрів народного малярства. У 2013 році петриківський декоративний розпис здобув статус ЮНЕСКО як всесвітня нематеріальна спадщина.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро