Мовний конфлікт у виші Дніпра: викладачка потрапила в реанімацію, випадок розслідує комісія закладу

Доповнено
Студентка Магдалина та викладачка Людмила Новоженіна, між якими виник конфлікт через мову. Колаж: Суспільне Дніпро

Через кілька днів після мовного конфлікту, який стався у медичному університеті Дніпра, його учасниця, викладачка Людмила Новоженіна потрапила до реанімації.

Інформацію про це Суспільному підтвердила ректорка університету Тетяна Перцева.

"У понеділок, 13 листопада, викладачка прийшла до університету. Вона була ознайомлена зі скаргою, яку написала студентка. Вона повністю заперечувала, була схвильована. 14 листопада вона проводила заняття. Їй дісно стало зле, піднявся тиск, з`явилися порушення функції головного мозку. Її ушпиталили в реанімацію, був консиліум. Наразі стан стабілізувався, її перевели у палату", — розповіла ректорка.

У медичному університеті створили комісію, яка з`ясовує усі обставини мовного конфлікту. Фото: Суспільне Дніпро

За словами Тетяни Перцевої, в університеті створили комісію, яка з`ясовує обставини інциденту. Прийнято письмову скаргу студентки, письмову версію того, що сталося, від викладачки. Також дев`ять студентів, які були присутні на практичному занятті, підписали лист, де виклали своє бачення.

Комісія вперше збереться 15 листопада. Про її висновки повідомлять додатково.

Студентка скаржиться на цькування у соцмережах

Ректорка також зазначила, що не має інформації щодо начебто цькування самої студентки Магдалини Пельчар, яка є учасницею конфлікту. Натомість вона розповіла, що після розголосу та публікацій у ЗМІ читає у соцмережах на свою адресу негативні коментарі від інших студентів та одногрупників.

Учасниця мовного конфлікту, студентка медуніверситету Магдалина Пельчар. Фото: Суспільне Дніпро

"Негативні коментарі в чатах постійно. Вони зі мною не спілкуються. Я не розумію, чому. Вони ж бачили, що вона мене змушувала говорити російською", — сказала Магдалина.

Думки студентів медичного університету Дніпра у мовному конфлікті розділились.

"Підтримую студентку, тому що заняття повинні проводитися українською, і ще викладачка трошки не права", — говорить студент Максим.

"Я на стороні викладача. Можна було якось більш мирно вирішити цей конфлікт. Ми живемо в такій країні, де більшість людей розмовляють як російською, так і українською", — сказала студентка Катерина.

Магдалина через конфлікт переводитись до іншого вишу не збирається. Вимагає, аби керівництво університету контролювало дотримання мовного законодавства. Якщо викладачку від роботи не відсторонять, зазначає, звернеться до адвоката.

Позиція мовного омбудсмена

У коментарі Суспільному мовний омбудсмен Тарас Кремінь сказав, що даний конфлікт потребує ретельного вивчення.

"Ми знаємо тільки одну сторону конфлікту, тобто з боку студентки, яка заявила начебто про порушення її прав на отримання освіти державною мовою. У той же час ми побачили офіційну позицію ректорки університету, яка своїм наказом від 14 листопада створила комісію, яка буде з`ясовувати обставини й причини цього інциденту", — розповів він.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь вживатиме заходів після висновків комісії університету. Тарас Кремінь. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

За словами Тараса Кременя, на адресу ректорату університету направлено лист з тим, щоб була надана уся необхідна інформація і, відповідно, вжиті усі заходи та ухвалені рішення у найкоротший термін. Після того вже мовний омбудсмен ухвалюватиме рішення щодо того, як діяли сторони конфлікту, чи були факти порушення, і вживатиме заходів. Це може бути попередження або штрафні санкції.

Що відомо про мовний конфлікт в медичному університеті Дніпра

  • У Дніпрі між студенткою медичного університету та викладачкою виник конфлікт через російську мову. Під час одного з практичних занять викладачка попросила перейти її на російську мову. Однак дівчина відмовилася.
  • Педагогиня стверджує: всі лекції проводить українською. Своє прохання до студентки перейти на російську пояснює тим, що помітила хвилювання пацієнта через нерозуміння української.

Авторка — Олеся Приходько

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро