До викладачки, можливо, застосують дисциплінарне стягнення — омбудсмен Лубінець про мовний конфлікт у Дніпрі

Медичний університет у Дніпрі, де стався мовний конфлікт між студенткою та викладачкою. Фото: Суспільне Дніпро

До викладачки університету у Дніпрі, яка начебто вимагала від студентки відповідати російською мовою під час практичного заняття, можуть застосувати дисциплінарне стягнення.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що офіційного звернення щодо випадку йому не надходило. Проте його представник у Дніпропетровській області Михайло Карпенко здійснив візит до навчального закладу. Аби встановити, чи справді відбулася дискримінація за будь-якою ознакою та чи була проявлена мова ворожнечі, він поспілкувався зі студентами, викладачами та ректором.

З огляду на встановлені факти, за словами Лубінця, зі сторони викладачки, можливо, було порушення. Тому до неї, можливо, застосують дисциплінарне стягнення за рішенням комісії.

Водночас омбудсмен зазначив, що зі сторони інших учасників дискусії мали місце прояви мови ворожнечі та цькування до викладачки. Вона потрапила до реанімації.

"Звичайно, що якщо є порушення – винний має понести покарання. Але має бути соціальна справедливість! Адже порушення однієї людини – це не привід для узагальнення та подальшого цькування!", — написав він.

Що відомо про мовний конфлікт в медичному університеті Дніпра

  • У Дніпрі між студенткою медичного університету та викладачкою виник конфлікт через російську мову. Під час одного з практичних занять викладачка попросила перейти її на російську мову. Однак дівчина відмовилася.
  • Педагогиня стверджує: всі лекції проводить українською. Своє прохання до студентки перейти на російську пояснює тим, що помітила хвилювання пацієнта через нерозуміння української.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро