У Дніпрі Брежнєв залишиться почесним громадянином міста: петиція з вимогою позбавлення звання провалилася

Демонтований бюст Брежнєва в місті Кам"янському. Фото Сергія Цонева

Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв залишиться почесним громадянином Дніпра: петиція з вимогою позбавити його звання не набрала потрібної кількості голосів. Петиція розміщена в єдиному реєстрі електронних петицій у травні 2023 року.

"Відповідно до закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" вимагаю позбавити звання "Почесний громадянин міста Дніпра" радянського державного та партійного діяча Леоніда Брежнєва", — вказував автор петиції Микита Винник.

Наразі вона набрала трохи більш як 40 голосів з 3 тисяч, необхідних для розгляду міськрадою.

На сайті петицій також оприлюднена відповідь. У ній, зокрема, мовиться про те, що генсека ЦК КПРС Леоніда Брєжнєва було нагороджено званням "Почесний громадянин міста Дніпропетровська", яке втратило чинність у 2017 році, коли було запроваджено звання "Почесний громадянин Дніпра". Звання можна позбавити лише після особистого звернення громадянина чи за відповідним обвинувальним вироком щодо нього.

Що відомо про звання "Почесний громадянин міста" в Дніпрі

  • Звання "Почесний громадянин міста Дніпропетровська" було засновано у місті Дніпропетровську у 1978 році рішенням Дніпропетровської міської ради народних депутатів та існувало до червня 2017 року.
  • Рішенням Дніпровської міської ради було засновано звання "Почесний громадянин міста Дніпра". Рішення 1978 року втратило чинність.
  • 23 березня 2016 року в Дніпрі звання почесного громадянина міста позбавили народного депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула. У вересня 2014 року, за рішенням сесії міськради, такого ж звання позбавили російського співака Йосипа Кобзона через антиукраїнські висловлювання.
  • Наразі почесними громадянами Дніпропетровська є десятки людей, серед них генсек Леонід Брежнєв, експрезидент України Леонід Кучма.
  • За відповідним положенням про звання, почесний громадянин Дніпра має право на вільний вхід на всі загальноміські заходи, в усі виконавчі структури міської влади, вносити пропозиції до міської ради та її виконавчого комітету, безкоштовно їздити в міському пасажирському транспорті, а також може бути звільненим від плати за житлово-комунальні послуги.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро