"Він нам не потрібен". Мешканці будинку у Дніпрі обурені встановленням пандуса біля їхнього під’їзду

. Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі мешканці одного з будинків обурені встановленням пандуса біля їхнього під’їзду. Комунальне підприємство "Жилсервіс-5" облаштував його для жінки з інвалідністю. Жителі ж написали скаргу до міського голови Бориса Філатова, щоб конструкцію демонтували. Детальніше – читайте у матеріалі Суспільного.

Пандус біля під'їзду облаштували для жінки з інвалідністю Надії. Вона два роки пересувається на кріслі колісному через ампутацію ноги. Каже, самостійно з дому не може виходити. Спускатися допомагають рідні та сусіди.

"Легше, бо по пандусі. То ж по сходах важко як, а так звісно, скотилася, легше звісно, краще", – говорить вона.

Надія. Фото: Суспільне Дніпро

Мешканка будинку Любов каже, сусіди обурені появою конструкції, адже раніше на місці пандуса була клумба. Люди аргументують непотрібність пандуса тим, що ним користується лише Надія.

"Він нам не потрібен. Нам потрібен маленький, охайний. Ним ніхто не користується. Збираються тут, сьогодні до четвертої години ночі, тут така компанія гуляла. Ми проти нього. Ми написали скаргу, вже відправили до адміністрації", – сказала Любов.

Фото: Суспільне Дніпро

Інші мешканка будинку Валентина вважає: пандус має бути з підйомником, щоб Надії було легше користуватись ним самотужки.

"Він тут не функціонує, зовсім. Це не те призначення. Повинен бути підйомник, її піднімають по цім сходам й досі, тому що там не зручно. Сама коляска не рухається, її потрібно котити обов’язково. Як ти її покотиш?", – сказала Валентина.

Скарга, яку подали жителі будинку. Фото: Суспільне Дніпро

Пандус відповідає всім державним будівельним нормам, каже директорка громадської організації “Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан добра” Ольга Волкова. Розповідає, якщо пандус використовує лише одна людина, це не привід для демонтажу.

"Пандус на балансі комунального підприємства “Жилсервіс-5”. Він буде обслуговуватися, він належить місту. Ніхто не має права вказувати що робити, крім державних будівельних норм. Нормативний пандус, який ніхто не має право демонтувати. Такий пандус повинен стояти біля кожного під’їзду, для тих же мам", – говорить вона.

Ольга Волкова. Фото: Суспільне Дніпро

Ольга Волкова каже, це вже не перший випадок, коли жителі будинків жаліються на встановлені пандуси, проте їх ніхто не демонтував. Жителька дому Любов розповідає, хочуть, аби демонтували пандус, а на його місці встановили підйомник, який займатиме менше місця. Тому написали скаргу на ім’я міського голови Бориса Філатова.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро