"Історії з окупованого Криму": у Дніпрі відкрили фотовиставку про кримських політв’язнів та їхні родини

. Фото: Суспільне Дніпро

Про життя родин політв’язнів та злочини російської влади в окупованому Криму. В одному з торговельних центрів Дніпра відкрилася фотовиставка. У ній – 22 знімки, які робили українські журналісти протягом 2014-2019 років. З політичних мотивів нині заарештовані понад 150 осіб, кажуть представники Центру прав людини "Зміна". Як переживають це, родичі політв'язнів розповіли Суспільному.

Фотокартки з окупованого Криму. Така виставка відкрилася в одному з торговельних центрів Дніпра. Знімки висвітлюють порушення прав людини російською владою та життя родин політв’язнів.

У Дніпрі відкрили фотовиставку про кримських політв’язнів та їхні родини. Фото: Суспільне Дніпро

Чоловіка Катерини спецслужби рф заарештували у березні 2021 року в тимчасово окупованому Криму. Владислав працював позаштатним журналістом “Радіо Свобода”.

"Владиславу під час обшуку співробітники ФСБ підкинули вибуховий пристрій до автівки, і далі уже ті тортури які були до нього застосовані, були направлені на те, щоб він визнав, що цей пристрій належав йому, адже він спочатку відмовлявся", – розповідає дружина політв'язня Катерина Єсипенко.

У Дніпрі відкрили фотовиставку про кримських політв’язнів та їхні родини. Фото: Суспільне Дніпро

А син Петра вважається політв’язнем ще з 2014 року. Батько каже: хлопець цікавився літаками, і поїхав на виставку авіації у Сімферополь. Валентина заарештували і звинуватили у шпигунстві.

"Зі всього періоду ув’язнення більше п’яти років син знаходився у штрафному ізоляторі, через те, що він чітко виказував свою проукраїнську позицію, не погоджувався з тими вимогами, що хотіла Росія: щоб він підтримував їх, співав гімн", – каже батько політв'язня Петро Вигівський.

Родичі політв’язнів. Фото: Суспільне Дніпро

З початком повномасштабної війни комунікація з політв’язнями стала майже неможлива, кажуть родичі. Не працює пошта, не можна і подзвонити.

"Якщо говорити, коли востаннє таких людей звільняли, давайте згадаємо вересень 2019 тоді було звільнено 11 політв’язнів. Вони реабілітувалися відновилися, і зараз велика частина з них на фронті", – зазначив голова об'єднання родичів політв'язнів Кремля Ігор Котелянець. Ці та інші історії в тимчасово окупованому Криму збирали троє журналістів. Серед них - Альона Савчук. Усім їм заборонили в’їзд до півострова та рф на строк від 10 до 35 років. "Це дочка Узаїра Абдулаєва, Узаїра разом з братом називають Кримськими братами Кличко, бо вони дуже класні тренери з тхеквондо. Вони вже були за гратами коли ми приїздили, але оскільки наша мета розказати про чоловіків через їхні сім’ї. Дочка, на той момент дівчинці було 12 чи 13 років, в судах не можна фотографувати, вона тихенько зробила фото батька, ви бачите, як він посміхається тому що помітив, що це вона", – каже співавторка проєкту Альона Савчук. Від початку російської агресії у Криму за політичними мотивами було заарештовано понад 150 людей, більшість з них – кримські татари. Виставка працюватиме у Дніпрі до 24 березня.

Читайте також

«Доброго вечора! Ми з України!». Майстриня петриківки показала свої роботи, написані під час війни

«Мереживо барв». У Дніпрі відкрили виставку майстрині петриківського розпису Вікторії Тимошенко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро