"Жінки потребують підтримки та захисту". У Кривому Розі запрацював жіночий простір “Вільна”

. Фото: Суспільне Дніпро

У Кривому Розі відкрили перший в області мобільний жіночий простір "Вільна". Автівка з психологом та мінікав`ярнею курсуватиме містом та Криворізьким районом. Також, розповіли Суспільному координатори проєкту, для дівчат та жінок будуть організовувати різноманітні заходи: йогу, пікніки та фотосесії.

На презентації проєкту провели майстер-клас з приготування кави, а поетеса Ірина Божко зачитала свої вірші про жінок та їхні переживання.

"Наразі проблеми пов'язані з воєнним станом, воєнним часом є найнагальнішими, найважливішими. Але всі інші нікуди не діваються, і зокрема, проблема гендерно обумовленого насильства. Окрім того, жінки зараз активно волонтерять, включаються в суспільні процеси, і вони потребують підтримки та захисту", – каже поетеса Ірина Божко.

Ірина Божко. Фото: Суспільне Дніпро

Прийшла на відкриття й Олена. Дівчина вважає: такі проєкти необхідні і зараз, і після перемоги.

"Треба підвищувати поінформованість людей, щоб, наприклад, у випадку насилля в сім`ї жінка чи молода дівчина знала, що вона не одна, що вона може звернутись як до поліції, так і до таких альтернативних програм і отримати там якусь підтримку, якусь допомогу, інформацію", – сказала вона.

Фото: Суспільне Дніпро

Автівка курсуватиме по Кривому Рогу та громадах Криворізького району.

"Власне, це автівка, в якій завжди буде психологиня, менеджерка та бариста. Тобто це, окрім того, що мобільна консультаційна, ще й кав`ярня. Всі заходи і кава безкоштовні для жінок", – розповіла координаторка жіночих просторів "Вільна" на Дніпропетровщині Надія Басіч.

Надія Басіч. Фото: Суспільне Дніпро

Координатори проєкту також будуть проводити різноманітні заходи: йогу, пікніки, фотосесії. Це вже третій такий простір на Дніпропетровщині, його запустила громадська організація "Мартін-клуб".

Фото: Суспільне Дніпро

Представниця департаменту в справах сім`ї, молоді та спорту Світлана Головатюк говорить: для міста і району актуальний саме мобільний простір.

"Наше місто дуже довге, і не завжди жінки, які постраждали від насилля, або мають якісь проблеми, можуть під`їхати до стаціонарних центрів.Тому пересувний центр – це дуже добре", – сказала посадовиця.

Світлана Головатюк. Фото: Суспільне Дніпро

Інформуватимуть жінок про заходи, маршрути автівки та режим роботи через телеграм-канал "Вільна Кривий Ріг".

Читайте також

8 березня чи 25 лютого: науковиця пояснила тонкощі у зміні свята жінок в Україні

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро