"Волога, пацюки, туалету немає". Дружина ув'язненого журналіста Єсипенка розповіла про умови його утримання

Ексклюзивно
. Журналіст Владислав Єсипенко. Фото: Кримська солідарність

Окупаційний Верховний суд Криму в апеляції зменшив термін ув'язнення журналісту-фрілансеру Радіо Свобода в Криму Владиславу Єсипенку на рік. Разом з адвокатами його дружина Катерина, яка мешкає на Дніпропетровщині, готує касаційну скаргу.

Про надію на касаційний суд та про умови, у яких зараз перебуває її чоловік, Катерина Єсипенко розповіла Суспільному Дніпро.

"Скарга в касаційний суд може подаватися упродовж пів року після того, як набуває чинності вирок апеляційного суду. Щойно ми на наступному тижні отримаємо вирок вже на руки, можна подавати в касацію", – каже жінка.

За словами Катерини Єсипенко, на розгляд справи в касаційному суді покладають надію, адже в апеляційному вдалося скоротити термін ув'язнення на один рік. Судді звернули увагу на всі зауваження адвокатів і на те, що рішення суду першої інстанції було винесене необ'єктивно, каже вона.

"Потрібно розуміти, що в реаліях Криму це дуже добрий показник. Бо, наприклад, були ситуації з нашими політв'язнями, коли апеляція додавала їм строк покарання, тому це дуже хороший результат", — розповіла Суспільному дружина ув`язненого.

За майже рік ув'язнення жінка так і немає прямої комунікації зі своїм чоловіком. Лише адвокати передають від нього листи, у яких він розповідає, як змінюються умови перебування в слідчому ізоляторі, розповіла Катерина.

За її словами, до початку повномасштабної війни Владислава утримували у більш-менш нормальних умовах. Проте після 24 лютого до установи, де перебуває її чоловік, почали звозити військовополонених. Через це його та інших ув'язнених перевели на інший поверх, із гіршими умовами.

"Там і туалету такого немає, закритого, і поверх — як цокольний. Тобто там і волога, і холодно було ще в березні, і пацюки заходять", — розповідає Катерина.

Хто такий Владислав Єсипенко

  • Владислав Єсипенко є позаштатним журналістом "Радіо Свобода". Він висвітлював соціальну та екологічну проблематику, знімав опитування кримчан. Затриманий ФСБ Росії в окупованому Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням у шпигунстві на користь України, а також зберіганні в автомобілі "саморобного вибухового пристрою".
  • Майже місяць до Єсипенка не допускали адвокатів. Водночас в інтерв'ю російському державному телеканалу "Крым 24" Єсипенко нібито підтвердив, що дублював відзняті відео українським спецслужбам. На засіданні суду в Сімферополі, куди допустили незалежного адвоката, Владислав Єсипенко заявив про тортури з боку російських спецслужб.

Що відомо

  • 26 травня 2021 року окупаційний Верховний суд Криму відхилив апеляцію на продовження арешту фрілансеру Радіо Свобода Владиславу Єсипенко.
  • 6 липня 2021 року підконтрольний Росії районний суд Сімферополя розпочав розгляд по суті справи Владислава Єсипенка.
  • 13 грудня 2021 року окупаційний суд у Криму за клопотанням «прокурора» продовжив на три місяці, до 18 березня, тримання під арештом обвинуваченого у виготовленні вибухівки журналіста Владислава Єсипенка.
  • 16 лютого 2022 року окупаційний Сімферопольський районний суд засудив фрілансера «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка до шести років ув'язнення в колонії загального режиму та штрафу в 110 тисяч рублів (39 600 грн).
  • 18 серпня 2022 року окупаційний Верховний суд Криму в апеляції зменшив термін ув'язнення журналісту-фрілансеру Радіо Свобода у Криму Владиславу Єсипенку на рік.

Читайте також

"Це маячня". Дружина ув’язненого в Криму українського журналіста Єсипенка не вірить у його провину

"Свідчення давав під тортурами", – дружина Єсипенка про його ув'язнення у Криму

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро