У Дніпрі відкрили гуманітарний хаб для переселенців Little Mariupol – фоторепортаж

Ексклюзивно

2 липня в Дніпрі відкрили гуманітарний хаб «Резиденція «Вільний простір – Little Mariupol». Як розповів на презентації співзасновник, волонтер Кирило Долімбаєв, заклад передусім призначений для переселенців. Тут їм надаватимуть інформаційну, юридичну та психологічну підтримку. Однак запрошують приходити всіх жителів Дніпра.

Докладніше – у фоторепортажі Суспільного.

Суспільне Дніпро

Кирило Долімбаєв приїхав до Дніпра з Маріуполя. З 2014-го року чоловік – у волонтерстві, зокрема, допомагає підтримувати українську армію та розвивати українську культуру. У рідному місті він був співзасновником культурного хабу при церкві. У Дніпрі – у волонтерській команді центру «Доброго ранку ми з Маріуполя», який опікується переселенцями.

Кирило Долімбаєв. Суспільне Дніпро

На створення «Резиденції «Вільний простір – Little Mariupol» пішло кілька тижнів, каже він.

Суспільне Дніпро

«Кожен може сюди прийти, поспілкуватися, отримати безкоштовно будь-яку допомогу. Ми хочемо передусім допомагати. Це для нас найголовніше», – сказав він на відкритті хабу.

"Маріуполь – це Україна". Суспільне Дніпро

Катерина Аникєєнко. Суспільне Дніпро

У «вільному просторі» також діятиме безкоштовна бібліотека україномовної літератури. Зараз вона вже налічує понад 600 книг. Формування книгозбірні продовжують, розказала координаторка цього проєкту Катерина Аникєєнко.

Книги для бібліотеки можуть приносити всі охочі. Єдина умова – це мають бути книжки українською. Суспільне Дніпро

У приміщенні хабу також уже працює кафе.

Суспільне Дніпро

Тут усі охочі зможуть «підвісити» каву для переселенців та бійців ЗСУ.

Суспільне Дніпро

2 липня приміщення хабу освятив митрополит Донецької єпархії Православної церкви України о. Сергій.

Суспільне Дніпро

«Це величезна подія для нашого суспільства, маріупольців, тих, хто втратив дуже багато, – будинки, роботу, багато хто – рідних і близьких. Але головне, що ми не втратили любов до Бога і до України. Це — майданчик для того, щоб ми могли єднати тут наші серця, зустрічатися, спілкуватися», – сказав о. Сергій.

На відкритті хабу працювала виставка-аукціон картин художниці з Маріуполя Ірини Головакіної.

Картини художниці з Маріуполя. Суспільне Дніпро

Її розгорнули на літньому майданчику. Там же відбувся концерт.

Суспільне Дніпро

Приміщення хабу відкрили коштом доброчинних пожертв людей з України та з-за кордону. З меблями та обладнанням допомогла ПРООН в Україні в рамках Програми з відновлення та розбудови миру.

Суспільне Дніпро

Приходити до закладу запрошують не тільки переселенців, а й дніпрян. «Резиденція «Вільний простір – Little Mariupol» діятиме в Дніпрі, на проспекті Гагаріна, 127.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро