Притулки та кризові кімнати. Куди звертатися для захисту від домашнього насильства на Дніпропетровщині: телефони

. Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині жертви домашнього насильства можуть звертатися до цілодобових притулків, кризових кімнат, соціальних центрів, служб консультування. Про це йдеться на сайті ДніпроОВА.

Зокрема, отримати допомогу можна у двох притулках: у Дніпрі та Кривому Розі. Там можна цілодобово проживати до 90 днів. Крім того, у Дніпрі працюють два денних центри соціально-психологічної допомоги.

В області функціонують 7 спеціалізованих консультативних служб. Вони є у Дніпровській, Кам’янській, Павлоградській, Петриківській, Васильківській, Петропавлівській, Покровській громадах.

Для короткострокового перебування облаштовані дві кризові кімнати – у Дніпрі і Павлограді.

Звертатися можна і до криворізького ресурсного центру примирення та корекційно-відновлювальних програм та дніпровського центру соціальної підтримки дітей та сімей.

Також в області діють 53 мобільні бригади соціально-психологічної підтримки.

На всій території України діють спеціальні “гарячі лінії”:

  • 15-47 – з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству. Номер цілодобовий та безкоштовний;
  • 0800-500-202 – “гаряча лінія” Національної поліції України. Телефонувати можна щодня з 8:00 до 20:00;
  • 0800-500-335 або 116-123 – Національна “гаряча лінія” із запобігання домашньому насильству, де можна отримати психологічну допомогу.

Що відомо:

  • Верховна рада ратифікувала "Стамбульську конвенцію" для запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству;
  • Конвенція пропонує встановити кримінальну відповідальність за насильство щодо жінок і забезпечити за нього покарання. Документ передбачає механізми захисту як чоловіків, так і жінок, які зазнали домашнього насильства;
  • У 2020 році в Україні зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї за даними Національної соціальної сервісної служби України.

Читайте також

Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро