"Олесь Гончар. Слово як зброя". Дніпровська режисерка проводить кінотур Європою, аби зібрати кошти для військових

Ексклюзивно
. Фото: Катерина Стрельченко

Дніпровська режисерка Катерина Стрельченко проводить благодійний кінотур своєї документальної стрічки "Олесь Гончар. Слово як зброя" містами Європи, аби зібрати кошти для придбання амуніції й техніки військовим Української добровольчої армії.

Про свій кінофронт та про те, як проходять покази, режисерка розповіла Суспільному.

Катерина Стрельченко каже: прем’єру повнометражного документального фільму "Олесь Гончар. Слово як зброя" планували провести у Дніпрі наприкінці лютого. Але плани зруйнувала війна. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну жінка волонтерила, а потім прийшла ідея організувати благодійний кінотур.

"Вирішили повезти показати фільм в Європу, аби познайомити європейців з українською культурою і зібрати кошти на техніку та амуніцію для українських захисників", - говорить режисерка.

Підтримка глядачів. Фото: Катерина Стрельченко

Покази тривають майже два тижні. Стрічку вже побачили у містах Словаччини, Чехії, Угорщини. На черзі — Польща.

"Звісно, на покази приходить більшість українців: ті, які виїхали за кордон давно, і ті, які змушені були виїхати сюди, тікаючи від війни. Але приходять й іноземці. У країнах, де ми вже побували, розуміють той супротив радянській владі, те приниження, які показані у стрічці. Багато українських глядачів заново відкривають для себе постать Олеся Гончара. Багато з них плачуть, адже у стрічці показані українські міста, які нині бомблять. Тож глядачі проводять паралелі з сучасністю", - розповідає Катерина Стрельченко.

Катерина Стрельченко (у центрі) з глядачами після показу в чеській Остраві. Фото: Катерина Стрельченко

За словами режисерки, покази відбуваються як у кінозалах, так і на імпровізованих майданчиках, з якими допомагають місцеві. Вони ж нерідко допомагають надрукувати запрошення на покази або розповсюдити інформацію у місцевих інтернет-пабліках.

"Складно порахувати, скільки вже глядачів відвідали покази. Зали завжди заповнені, навіть якщо вони невеличкі — на 70-100 глядачів. Ці покази — важлива підтримка як для них, так і для мене", — говорить дніпрянка.

До речі, за кінотуром стежить дружина Олеся Гончара — Валентина Данилівна. Онука письменника Олеся переказувала режисерці, що це додає їй життєвих сил.

Покази документального фільму "Олесь Гончар. Слово як зброя" у рамках туру Європою відбудуться також у Німеччині, Швейцарії, Нідерландах, Франції, Італії, Португалії, Естонії, Литві та Грузії.

Що відомо

  • 5 липня 2021 року в Дніпрі стартували зйомки документального фільму про відомого письменника-земляка «Олесь Гончар. Слово як зброя». У них взяли участь студенти-філологи Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, а також професійні актори.

Читайте також

- "Маріуполь, я люблю тебе!". У Львові організують благодійний показ короткометражок

- В Ужгороді і Мукачеві пройде благодійний кіномарафон на підтримку військових

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро