Перейти до основного змісту

Психологічна, юридична, соціальна: яку допомогу можуть отримати військовослужбовці та їхні сім'ї у Дніпрі

Програма спрямована на допомогу військовим, ветеранам та їхнім родинам. Фото з особистого архіву Єлизавети Будас

У Дніпрі запрацювала програма з надання допомоги ветеранам, військовослужбовцям та їхнім сім’ям. Звернутися можна з психологічних та юридичних питань, розповіла Суспільному координаторка ініціативи благодійного фонду "Право на захист" Алла Карпенко. Також спеціалісти надають послуги соціальної підтримки, зокрема, відвідування різних установ у супроводі представника фонду.

Психологічна допомога

Психологічну допомогу можна отримати як офлайн, так і в онлайн. За словами Алли Карпенко, фахівці працюють із проблемами, що виникли через воєнний час. Вона додала: допомагають із проживанням втрати та посттравматичним стресовим розладом.

"У нашій команді працюють висококваліфіковані клінічні психологи, кожен з яких має щонайменше п’ять років досвіду роботи з ветеранами та понад десять років практики. В нас дуже великий попит, на жаль, на психологічні послуги в питанні переживання втрати, невизначеної й визначеної", — розповіла координаторка програми.

Юридична допомога

Юридична допомога, що надає фонд, складається не лише з консультації, зазначила Алла Карпенко. У разі необхідності підопічному також надають безоплатного адвоката, що працює за різними напрямами.

"Люди можуть звернутися з питанням визнання загиблим. Ми можемо судитися з різноманітними установами. Це може бути, наприклад, факт визнання факту проживання однієї сім'єю, коли, наприклад, хтось загинув. Ми беремо широку компетенцію для того, щоб ми змогти допомогти", — пояснила вона.

Алла Карпенко. Фото з особистого архіву Єлизавети Будас

Соціальна підтримка та адаптація

За словами координаторки програми, соціальна підтримка військовим та їхнім сім’ям охоплює багато напрямів. Одним з них є догляд оселі. Представники фонду пропонують людям, що перебувають у складних життєвих обставинах, допомогу у прибиранні домівки, пояснила Алла Карпенко. Співробітники також супроводжують підопічних до різних установ, зокрема медзакладів.

"Часто використовують послугу, коли супроводжують в лікарню, якщо є онкологія. Часто люди, особливо після важких поранень або ампутацій, не знають, які послуги їм доступні, куди звертатися, як правильно заповнити документи", — розповідала координаторка ініціативи.

Звернутися за допомогою можна на офіційному сайті благодійного фонду або зателефонувавши за вказаним там номером телефону.

Авторка: Мирослава Заблуда

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції