На пам’ятник Тарасові Шевченку на Монастирському острові у Дніпрі одягли патріотичний кептар. Монумент Олександрові Полю вбрали у традиційну вишиванку.
Про це повідомили кореспонденти Суспільного з місця події.
Пам’ятник Тарасові Шевченку
За словами директора комунального підприємства "Молодіжний центр Дніпра" Сергія Засядьвовка, така акція проходить вже другий рік поспіль. Кептар на Шевченкові має розмір 3х3,5 метри. 27 березня 2024 року він був визнаний рекордсменом. На його спині вишита мапа України. Кожна область зображена у стилі регіону.
«Ми працювали разом із дівчатами-переселенками, а також з кооперативами з Києва, Львова, Дніпра. На спинці кептаря зображено кожен регіон України. Це була кропітка робота — більше ніж два тижні у мороз. Але всі працювали з гордістю за Україну, з усмішкою. Участь брали дівчата з Донбасу, Харківщини, Криму, Запоріжжя», — зазначила майстриня Тетяна Прядко.
У межах акції провели флешмоб з елементами українських народних танців, до якого долучилися школярі. Після заходу присутні розтягли стрічку і обвели її навколо пам’ятника, викрикуючи гасло "Слава Україні — Героям Слава".
За словами голови Молодіжної ради Дніпра Сергія Новікова, кептар — минулорічний. Його шили протягом двох тижнів переселенки з окупованих територій.
"На ньому зображено дуже багато орнаментів з усіх регіонів України. Це свято дуже важливе для молоді, адже такою акцією ми її можемо згуртувати. Сьогодні ми одягаємо вишиванки, які мають вагоме значення для людини, тому що кожен обирає свій орнамент, щось, що виділяє його серед інших. І кожна вишиванка — індивідуальна. Так ми кажемо що молодь — єдина. Ми всі об’єдналися стрічкою", — зазначив Сергій Новіков.
27 березня 2024 року він був визнаний рекордсменом за розміром — понад 6 метрів завширшки.
«Ми працювали разом із дівчатами-переселенками, а також з кооперативами з Києва, Львова, Дніпра. На спинці кептаря зображено кожен регіон України. Це була кропітка робота — більше ніж два тижні у мороз. Але всі працювали з гордістю за Україну, з усмішкою. Участь брали дівчата з Донбасу, Харківщини, Криму, Запоріжжя», — поділилася майстриня Тетяна Прядко.
Військовий 93 ОМБ "Холодний Яр" Костянтин зазначив: приємно бачити на заході патріотичну молодь, адже вона несе українські цінності.
"Вони для нас важливі, адже формують сьогодні українське суспільство. нам як військовим приємно розуміти, що молодь підтримує важливі наші символи і несе їх в собі та робить суспільство більш українським", — сказав він.
Дніпрянин Назар розповів: має кілька вишиванок у гардеробі. Сьогодні він вбрав сорочку, подаровану батьками на День Незалежності. Вона — символізує український прапор і Дніпро, нагадує про нашу ідентичність, додав чоловік.
"Я одягаю різні вишиванки, щоб показати їх різноманіття і символічність. Тому що вишиванка, залежно від регіону, має різні особливості. Наприклад, Дніпропетровська вишиванка, або ще Січеславська, прикрашена червоними квітами, а от люди, які втратили своїх рідних, носять сорочку з чорними візерунками", — зазначив Назар.
Пам’ятник Олександрові Полю
Пам’ятник Олександрові Полю у середмісті Дніпра одягнули у традиційну українську вишиванку. Таку акцію провели вперше.
Сорочка виготовлена за зразками адаптивного військового одягу, що має символічний та практичний характер. Її створили жінки, які щодня допомагають фронту.
"Ця вишиванка створена як адаптивна — така ж, як ті, що ми шиємо для поранених військових. Адже Олександр Поль (памʼятник, — ред.), як і багато наших захисників, перебуває у нерухомому стані. Саме тому ми вирішили пошити вишиванку за таким зразком. На цю вишиванку для Поля пішло десять метрів тканини", — розповіла засновниця волонтерської ініціативи Марина Пальченко.
Автори: Мирослава Заблуда, Даниїл Ніколаєнко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро