Лауреатка Шевченківської премії 2025 з візуального мистецтва Жанна Кадирова передала дві роботи зі свого проєкту "Паляниця", що коштують 2900 і 4900 євро, для благодійного фонду "Фундація Майбутнього", який використає їх для підтримки українських дітей.
Про це повідомляє "Еспресо".
Щоб отримати одну з двох робіт Жанни Кадирової, потрібно перерахувати "Фундації майбутнього" її вартість, а отримані кошти БФ спрямує на матеріальну підтримку родин з дітьми, що повернулися в Україну, реабілітацію, медичну допомогу і соціальну інтеграцію.
"Це і психологічна реабілітація, і освітня допомога, наприклад проведення додаткових занять для компенсації прогалин в освіті, коли діти змушені наздоганяти, щоб підтвердити український атестат про середню освіту. Це і соціальна інтеграція — це підтримка дітей у процесі налагодження стосунків з однолітками, і проведення культурних заходів, екскурсій, спортивних ігор. І передусім це матеріальна підтримка, бо родини й діти, яких повертаємо до України, дуже часто певний період навіть не мають паспорт і документів, лише посвідку на перетин кордону", — мовить керівник фонду Сергій Кухтін.
Крім того, фонд спрямовує кошти на забезпечення речей першої потреби, зокрема одягу, взуття, шкільного приладдя, фінансової допомоги для сімей, що перебувають у скрутних фінансових обставинах.
"Це і підтримка батьків, навчання батьків психологічних технік допомоги дітям, проведення консультацій для родин, які потребують юридичної, соціальної або матеріальної підтримки. Наша цільова аудиторія — це діти дошкільного і шкільного віку, яких повернули з окупованих територій. Сім'ї цих дітей потребують соціально-економічної або психологічної підтримки", — додав Кухтін.
Хто така Жанна Кадирова
Жанна Кадирова — українська художниця і скульпторка. Учасниця групи "Р.Е.П." ("Революційний Експериментальний Простір"), яка виникла під час української Помаранчевої революції в Києві 2004 року.
Її роботи були представлені на виставках у Відні, Парижі, Монако, Будапешті, Сан-Паулу та Давосі, на художніх ярмарках у Нью-Йорку і Маямі. Авторка нагороджена премією імені Казимира Малевича та Національною премією PinchukArtCentre.
З 2017 до 2020 року Жанна працювала над відомим мистецьким проєктом Market, в межах якого створювала скульптури харчових продуктів із будівельних матеріалів: серію презентували на 58-й Венеційській бієнале.
У 2022 році, перебуваючи на Закарпатті, створила проєкт "Паляниця" з розрізаного річкового каменю у формі традиційного українського хліба. Проєкт названий як однойменне слово-шиболет, яке не можуть правильно вимовити росіяни, саме за цим словом на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну відбувалась мовна ідентифікація свій-чужий.
У 2025 році отримала Шевченківську премію у номінації "Візуальне мистецтво" за виставку "Траєкторії польотів".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media