Генеральний директор Угорської державної опери Оковач Шільвестер відмовився скасовувати виступ Анни Нетребко 23 березня на прохання Посольства України в Угорщині. Він не вважає, що Нетребко займалась політикою чи війною та додав, що за 141 рік існування інституції продали усі найдорожчі квитки.
Про це у Facebook повідомляє Оковач Шільвестер.
Генеральний директор Угорської державної опери Оковач Шільвестер відповів на лист, який йому надіслав надзвичайний і повноважний посол України в Угорщині Федір Шандор 11 березня.
Він також опублікував скан документа, в якому Шандор висловлює прохання переглянути доцільність запланованого на 23 березня концерту російської оперної співачки Анни Нетребко, яка має зв'язки з Володимиром Путіним, відкрито підтримувала його і вторгнення Росії в Україну.
Посол Шандор подякував Угорщині за підтримку України в її боротьбі й прагненні до територіальної цілісності. Водночас нагадав про те, що Росія продовжує чинити воєнні злочини, тому він назвав неприпустимим, коли на поважній сцені Угорської державної опери виступатиме Анна Нетребко.
Він додав, що культура для Росії є інструментом пропаганди та впливу на думку в демократичних країнах.
Оковач подякував за листа, проте не погодився з його змістом.
"Опера — це не політичний і не військовий продукт. Артисти — не політики і не солдати", — відповів Оковач.
Він прирівняв митців до шевців, а їх, за словами Оковача, ніхто не забороняє в часі війни.
Він переконаний, що мистецтво "має силу добра", саме тому їх не можна обмежувати у воєнні часи. Він стверджує, що Угорщина осторонь війни, тому "не буде судити в заплутаному конфлікті між братніми народами".
Нетребко він назвав "однією з найвидатніших сопрано у світі", що об'їздила за 3 роки весь світ, позаяк охочих її почути вкрай багато. Угорська державна опера співпрацює з Нетребко вже вдев'яте. А цей концерт співачки, за його словами, має найдорожчі квитки в 141-річній історії установи.
"Я знаю Анну майже десять років, і вона ніколи не займалася політикою. Не робила цього ані минулого року, ані позаминулого", — підсумував Шільвестер.
Скасування концертів Анни Нетребко
МКІП в серпні 2024 року просив Римську оперу скасувати концерт Анни Нетребко.
У травні у Швейцарії скасували концерт Нетребко через конференції з війни в Україні, а в Німеччині її повертають на сцену.
"Подивіться на її розклад: вона зараз співає ще більше, ніж перед війною. Звісно, після повномасштабного вторгнення з Метрополітен-опери в Нью-Йорку Нетребко звільнили і її тоді замінила українська сопрано Людмила Монастирська. Але ви порівняйте зараз рівень запрошень від міжнародних театрів і фестивалів Нетребко та Монастирської! Перша буквально не сходить зі сцени театру Ла Скала", — наголошує українська диригентка Оксана Линів.
Хто така Анна Нетребко
Анна Нетребко — російська оперна співачка. Громадянка Росії, з 2006 року також громадянка Австрії, живе у Відні.
У 2014 році вона пожертвувала 1 мільйон рублів оперному театру в Донецьку, який на той час уже не був підконтрольним Україні через розпочате Росією вторгнення. Тоді вона казала, що "просто хоче підтримати мистецтво".
Після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року Нетребко зіткнулася з бойкотом своїх концертів на Заході. Зокрема, через це російську співачку в Метрополітен-опері замінила українка Людмила Монастирська, а її концерти скасували у Тайвані, Естонії та Чехії.
Приблизно через місяць співачка публічно засудила війну і заявила, що зустрічалася з Путіним лише кілька разів за своє життя.
Німецька опера у 2022 році опера скасувала виступи Нетребко, але у 2023 році внесла до програми. Тоді проти висловився посол України в Німеччині, МЗС та Український інститут.
А організатори Міжнародного травневого фестивалю у Вісбадені (IMF) заявили, що попри відмову українських музикантів виступати у межах заходу з російською співачкою Анною Нетребко скасовувати її виступ не будуть.
Також Нетребко подала скаргу на Метрополітен-оперу через Американську гільдію музичних артистів — профспілку, що представляє інтереси оперних виконавців. У лютому 2023 року Метрополітен зобов'язали виплатити їй понад 200 000 доларів за 13 скасованих виступів через контрактну угоду, яка вимагає від установ платити виконавцям, навіть якщо вони згодом вирішили не залучати їх.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media