Перейти до основного змісту

Письменник Мілєнко Єрґович пожертвував свій гонорар за книгу "Війна" для ЗСУ

Боснійсько-хорватський письменник Мілєнко Єрґович. Facebook/Miljenko Jergović/Jernej Humar

Хорватський письменник Мілєнко Єрґович, член PEN Bosnia and Herzegovina, передав на ЗСУ гонорар за переклад і публікацію його книги "Війна" у видавництві "Темпора".

Про це у Facebook повідомляє видавництво "Темпора".

Видавництво висловило подяку Єрґовичу за те, що той передав гонорар за видання його книги "Війна" українською на підтримку захисників України.

Сам письменник опублікував відео, в якому українські військові читають уривок книги "Війна".

"Людину на цьому відео звати Михайло Романцов. Він — батько редакторки у видавництві, яке опублікувало переклад моєї книги «Війна». Один із тих українців, які захищають свою країну від вторгнення Росії Володимира Путіна. На відео він читає уривок із «Війни» (переклад Алли Татаренко), коментує книгу. Більше нічого не скажу, окрім того, що для мене це важливо, і я впевнений, що цинізм не переможе", — написав Мілєнко Єрґович.

Що відомо про Мілєнко Єрґовича і його книгу "Війна"

Мілєнко Єрґович — хорватський письменник боснійського походження. Народився в Сараєві, однак із 1993 року проживає в Загребі через війну, яка тривала в Боснії і Герцоговині.

Єрґович вивчав філософію і соціологію в Сараєвському університеті, лауреат премії імені Меші Селімовича. В 1994 році отримав премію миру імені Еріха Марія Ремарка за книгу Sarajevski Marlboro.

Книга "Війна" опублікована у 2024 році, перекладена на українську Аллою Татаренко, опублікована у видавництві "Темпора".

Вона оповідає не про війну, а про місто в облозі й людей, що його населяють. В анотації радять читати книгу, не перескакуючи зі сторінки на сторінку, аби не втратити її часовий і сюжетний виміри.

Книга "Вілімовський" Мілєнка Єрґовича, видана у видавництві "Комора" в перекладі Ірини Маркової, ввійшла до добірки закордонної літератури зі списку найкращих українських книг 2020 від PEN Ukraine.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції